içinde

ÇOK KOMİKÇOK KOMİK

 Kulu Bölge Devlet Hastanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Kulu Bölge Devlet Hastanesinin açılış töreni
Kulu Bölge Devlet Hastanesinin açılış töreni

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kulu Bölge Devlet Hastanesinin açılış törenine katıldı. Bakan Koca, burada, Kovid-19 salgını döneminin ülkelerin sağlık sistemini test etme dönemi olduğunu, Türkiye’nin bu mücadeleyi başarılı bir şekilde tamamladığını söyledi.

Türkiye genelinde 24 şehir hastanesinin hizmet veriyor

Türkiye genelinde 24 şehir hastanesinin hizmet verdiğini belirten Koca,

“Şehir hastanelerimiz, bütün Türkiye’de bakılan hastaların dörtte birini tedavi etmektedir. Yani hastaların dörtte biri artık şehir hastanelerimize tedavi ediliyor. Yapımı devam eden 14 tane daha şehir hastanemiz var. Projeleri devam eden 3 şehir hastanemiz var. 30 büyük şehrimizde şehir hastaneleri yapılmak üzere bir plan yaptık. Konya’mızda ise geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanı’mız müjde vermişlerdi. İkinci şehir hastanemizi yapıyoruz.”

ifadesini kullandı.

 Kulu Bölge Devlet Hastanesinin açılış töreni

Kulu Bölge Devlet Hastanesi, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ile eşleştirildi
Koca, Kulu Bölge Devlet Hastanesinin, Cihanbeyli, Haymana, Bala, Şereflikoçhisar’dan gelen hastalara hizmet edeceğini, sevk gerektiren durumlarda da Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ile eşleştirildiğini dile getirdi.

Kulu Bölge Devlet Hastanesinin 250 yataklı olduğunu belirten Koca, şunları kaydetti:

“5 ameliyathanesi var. 41 polikliniği var ama yetmeyecek, muhtemelen artırmaları gerekecek. 10 yoğun bakım yatağı olan bir bölge hastanesi. Burada sağlıkla, hastaneyle birlikte sağlık eğitimini de aynı kampüste yapalım istedik. Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültemiz kuruldu. Sağlık Bilimleri Fakültemize bu yıl hemşirelik, fizyoterapi ve diyetisyenlik olmak üzere 3 bölümde öğrenci alınacak. Burada yoğun bir öğrenci olacak. Tahminim 4 yıl sonunda 1250-1300 öğrenci burada olacak. Şu an 350 yataklı yurt imkanımız var.
Burada 600 yataklı yurt inşaatı da başlamak üzere.”


Hastanenin 360 personelinin olduğunu söyleyen Koca, 4 Nisan’da işçi kadrosuyla ilgili atama olacağını ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açılış töreninin ardından hastanede incelemelerde bulundu, tedavi gören hastaları ziyaret eden doktorlardan durumlarına ilişkin bilgi alan Koca, hastalarla yakından ilgilenip, sohbet etti.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

hemşire haberleri

2024 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kura sonucu yerleşenler listesi yayınlandı !

sağık personel ekonomi para haberleri

Yeniden Değerleme Oranına Göre Uygulanacak İdari Para Ceza Tutarları !