içinde

AğlamakAğlamak

Küçük Kız Enjesiyon Sonrası Vefat etti İddiası !

enjeksiyon
enjeksiyon
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Duvar gazetesinin haberine göre: Amasya’da boğaz ağrısıyla götürüldüğü semt polikliniğinde yapılan enjesiyonun ardından fenalaşan 7 yaşındaki Melis Kıymet hayatını kaybetti.

İhmal iddialarıyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Nuran Zehra ve Çağlar Kıymet çiftinin tek çocuğu Melis Kıymet (7), boğaz ağrısı şikayetiyle sabah saatlerinde ailesi tarafından,

Melis Kıyme

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’ne götürüldü. Buradaki doktor tarafından Melis Kıymet’e antibiyotik iğneyle tedavi uygulandı. Kısa süre sonra fenalaşan Melis, kurtarılamadı.

Melis’in cenazesi, savcının incelemesinin ardından otopsisi için hastane morguna kaldırıldı. Melis’in ölümüyle ilgili ihmal iddiaları üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Amasya Valiliği tarafından olayla ilgili yapılan açıklamada,

“30 Aralık 2022 günü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’nde yaşanan bir olayda, 7 yaşındaki çocuğumuzun yapılan tıbbi müdahale sonrası hayatını kaybettiği iddia edilmiştir. Yaşanan şüpheli ölüm olayı ile ilgili olarak Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, konunun araştırılması için Valiliğimizin talimatıyla idari soruşturma da başlatılmıştır. Vefat eden çocuğumuza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz”

Amasya Valiliği

denildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

sağlık bakanlığı

SAĞLIK BAKANLIĞI 2023 İLLER ARASI TAYİN DÖNEMİ BAŞLADI !

e devlet

E Devlet Üzerinden EYT Başvurusu Nasıl Yapılır ?