içinde ,

KPSS 2022/2 3500 Devlet Memuru Alımı ve Sağlık Personel Alım Hakkında Detaylar

kpss

2022 yılı KPSS sonuçları bazın da lise, önlisans ve lisans sonuç sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar da heyecanlı bekleyiş başladı.

Kamuya devlet memuru alımı için tercihler başlıyor. ÖSYM Başkanlığı tarafından, tercih kılavuzların da ikinci dönem tercih kılavuzları yayınlanacak. İlk dönem tercih kılavuzları 2021 Temmuz ayın da yapılmıştı.

İkinci dönem tercihleri ise Aralık ayın da yapılacaktır. Binlerce adayı ilgilendiren merkezi atama ile devlet memur alımı tercih kılavuzları yayınlanacak.

2022 yılı Temmuz ataması ile kamuya 2500 devlet memuru ataması yapılmıştı. 2022 alımları ise lise, önlisans ve lisans adaylarından yapılmıştı.

Aralık 2022 ikinci atama kapsamın da ise KPSS 2022/2 tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından kamuya 3500 devlet memuru ataması yapılacak.

Yine eğitim şartı olarak 2. atamada da en az lise mezunu adaylar başvuru da bulunabileceklerdir.

KPSS 2022/2 Kapsamında Alım Yapacak Kadrolar Neler?

Lise Mezunu: Hizmetli, Şoför, Memur, Bilgisayar İşletmeni, Sağlık teknisyeni, Teknisyen, Temizlik personeli.

Önlisans Mezunu: Aşçı, Programcı, Bilgisayar İşletmeni, Gişe Memuru, İş Makinası Sürücüsü, Sağlık teknikeri, Hemşire, Tekniker, Sekreter, Kondoktör, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Memur, Muhasebeci, Şoför, Teşkil Memuru.

Lisans Mezunu: Mühendis, VHKİ Kütüphaneci, Matematikçi, Memur, Sekreter, Mimar, Mühendis, Sosyal çalışmacı, Fizikçi, Stajyer Alım memuru, Grafiker, İstatistikçi, Müze Araştırmacısı, Perfüzyonist, Psikolog, Mütercim, Avukat, Bilgisayar İşletmeni, Veteriner hekim.

Merkezi Atama İle Devlet Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için P94 önlisans mezunları için P93 ve lisans mezunları için ise P3 puan türün de kadro kapsamın da istenilen puan şartını sağlamış olması gerekir.

Adaylar 657 devlet memuru alımı şartlarını da taşıması gerekiyor.

KPSS 2022/2 Başvurular Nasıl Yapılacak?

KPSS 2022/2 tercih kapsamın da başvuru yapmak isteyen adaylar için ÖSYM başvuruları 21 Aralık 2022 tarihin de başlayacaktır.

Adaylar başvurularını ÖSYM tarafından yapılacak olan duyuru şartları kapsamın da yapacaklardır. Adaylar başvurularını ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yaptıktan sonra 30 TL sınav ücretini yine ÖSYM sitesinden veya anlaşmalı bankalardan ödeme yapınca, başvuru işlemleri onaylanacaktır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Acil serviste Hastaya Müdehale Eden Acil Doktorunun Burnunu Kırdılar

Acil serviste Hastaya Müdehale Eden Acil Doktorunun Burnunu Kırdılar ! Hemde Aynı Doktor İkinci Kez !

AÖF

AÖF Sonuçları Açıklandı!