içinde

sevdimsevdim

KOSTÜ Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma ve Eğitim Merkezi !

KOSTÜ Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma ve Eğitim Merkezi !
KOSTÜ Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma ve Eğitim Merkezi !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Geçtiğimiz haftalarda hizmete giren ve resmi olarak 9 Mayıs’ta (yarın) açılacak olan KOSTÜ Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi basına tanıtıldı.

KOSTÜ Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma Merkezi’nde Resmi açılış yarın Adalet Bakanı’nın Yılmaz Tunç katılımıyla yapılacak. Kadıköy Mahallesi Turan Güneş Caddesi’nde yer alan KOSTÜ Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin bilgilendirme toplantısında Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Hakan Develioğlu, Diş Hekimi Timur Eminoğlu katılım gösterdi.

BURASI HEM VAKIF HEM ÖZEL
Bilgilendirme konuşmasına Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Hakan Devecioğlu şöyle başladı: ‘’KOSTÜ Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma ve Eğitim Merkezi olarak tanzim edilen, hizmete açılan bu kuruluşu tanıtmak isterim. Diğerlerinden daha farklı olarak burası hem vakıf hem özel. Kocaeli Üniversitesi’nden farklı olmasının sebebi burasının vakıf üniversitesi olması. Ameliyathanemiz var. Bu anlamda diğerlerinden farklıyız.

GENEL ANESTEZİ ALTINDA AMELİYATHANE
Otizmli, down sendromlu insanların sayısı arttı. Onları koltuğa oturtmak çok zor odluğundan, mecburen ameliyathane sayılarını arttırdık. Genel atestezi altında tedaviler daha ön plana çıktı. Genel anestezi altında ameliyathanemiz var. Bu anlamda da İzmit’e ve Kocaeli’ye faydası olacak.

HASTA, UZMAN DOKTOR VEYA STAJYER SEÇEBİLECEK
Bütün sosyal kesimlere hitap edecek. İsteyen sigorta üzerinden isteyen ücretli tedavi olabilecek. Biz elimizden geleni yapacağız. Biz KOSTÜ’ye bağlı olarak hizmet vereceğiz. Stajyer öğrencilerimiz de de hasta bakabiliyor. Uzman doktor da bakabiliyor. Hasta, hizmet farkını yatırarak seçimini yapabilecek.

SGK’NIN BELİRLEDİĞİ SKALANIN ÜSTÜNE ÇIKMIYORUZ
KOSTÜ Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin teknik bilgileri hakkında konuşmalara Diş Hekimi Timur Eminoğlu devam etti. Biz fiyatlar konusunda, SGK’nın belirlediği skalanın dışına çıkmıyoruz. Muayene ücreti 191 lira. SGK’nın belirlediği bir tutar. Siz geldiğiniz zaman uzman hekimimiz sizin röntgeninizi çekmiş ve sizin planınızı yapmış olacak. Sonra da hasta için tercih edilen işlemlere göre ilgili kliniğe sevkimiz yapılacak. Onun dışında fiyatlar piyasa şartlarının biraz aşağısında olacak.

PAZAR GÜNÜ HARİÇ GECE 11’E KADAR HİZMET VERİYORUZ
14 diş hekimi hizmet veriyor. Takviye olacak. 90 tane diş hekimi fakültesi öğrencisi hastalarımıza hizmet veriyor. Pazar günü dışında gece 11’e kadar hizmet veriyoruz. 5’te kapanmıyor. Pazar günü ise 6’ya kadar veriyoruz. Amacımız yoğunluğu azaltmak. Acil servisimiz gece 11’e kadar açık. Talep olursa Sağlık Bakanlığı’mızdan ruhsatımıza güncelleme yapabiliriz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

önder kahveci

Görevini yapmakta olan kamu çalışanlarına yönelik şiddet kabul edilemez !

Hemşire Canan Bulut ve Darbuka Arkadaşları Stres Atıyor !

Hemşire Canan Bulut ve Darbuka Arkadaşları Stres Atıyor !