içinde

SinirliSinirli

Konya’da Skandallar Başhekim Yardımcısı Yine Skandal Açıklama Yaptı ! 6 Değiş 13 Yaşında Evle..

Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin
Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal’dan 6 yaşındaki kızını, imam nikahıyla evlendirdiği ve çocuğun cinsel istismara uğradığı olaya ilişkin skandal açıklama geldi.


Tüm Türkiye İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G., 6 yaşında imam nikahıyla evlendirdiği ve cinsel istismara maruz kaldığı iddialarını konuşurken İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı ve Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal’dan tepki çeken bir açıklama geldi.

“KENDİ İRADESİYLE EVLENEBİLİR”
Uysal, bir sosyal medya kullanıcısının 6 yaşında evlendirildiği iddia edilen H.K.G’nın ailesi için yaptığı, “Bir de aile bile 13 yaşında evliliği inkâr etmedi. Onlara göre normal bir yaş bu. 6 yaştan başlayınca, insanlar oraya takıldı. Sanki 13 yaş suç değil, istismar değil. Yani baştan beri suç itiraf edilmişti zaten. O savunmaların hepsi aidiyet refleksiydi, adalet talebi filan değil” paylaşımına yanıt verdi.

Uysal paylaşımında 13 yaşında bir çocuğun baskı olmadan kendi rızasıyla evlenebileceğini ve o yaşta gayri meşru cinsellik yaşayanların olduğunu ifade etti.

Uysal, “Aile vs zorlama yoksa, kendi iradesi ile evlenmeyi istemişse, 13 yaş konusunda kimsenin itiraz etmemesi gerekmez mi çünkü biliyoruz, o yaşta, maalesef kendi istekleri ile gayri meşru cinsellik yaşayanlar artık var Gayri meşrusuna engel ol/a/mayıp meşru yolu kapatmak hangi mantık?” ifadelerini kullandı.

“CİNSELLİK YAŞI ÇOK AŞAĞI İNDİ”
Uysal yaptığı bir diğer paylaşımda ise şu ifadelere yer verdi:

*Hemen şunu belirteyim Gazi döneminde bu sınır 14 idi. Birçok faktörün etkisiyle o zamana göre cinsellik yaşı çok aşağıya indi.

*Söylediklerim, edeple, ciddiyetle konuşulacak konular. Bunlardan pedofili çıkmaz. Yaş farkı talebi yok, iki genç, yetkin iseler, zinasız yuva kurabilmeli”

PAYLAŞIMINA TEPKİ YAĞDI

Hasan Hüseyin Uysal’ın paylaşımının altına birçok sosyal medya kullanıcısı yaptığı yorumlarla tepki gösterdi.

O tepkilerden bazıları şu şekilde:
*Sanırım evliliği cinsellikten ibaret gördüğü için beyefendi böyle bir yorum yapmış. Yoksa 13 yaşında bir çocuğun evlilik sorumluluğunun altından kalkabileceğini düşünmek için insanın psikoloji-sosyoloji-fizyoloji-hayat gailesi-ev geçindirme vb. kavramlardan haberi olmaması lazım.

*Çocuk daha adet görmeye başlamamış, bedeni ne cinselliğe ne anne olup çocuk yetiştirmeye hazır.

*Yasalara göre marketten sigara almaya bile ehil görülmeyen bir çocuğa evlilik gibi bir kurumun sorumluluğunu yüklemekten bahsediyorsunuz farkında mısınız? Cinsellik mi sadece konu…

Sözde Bilir Kişi Hasan Hüseyin Uysal KADINLARI GİYİMLERİ ÜZERİNDEN HEDEF ALMIŞTI
Daha önce de kadınları giyimleri üzerinden hedef almış ve büyük toplamıştı. Uysal, kadınlar hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

*Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80’i açık tipler türedi.

*Bu teşhir, ‘beden görseli satma’ değil mi? Beden satmaya giden yol, fa…. yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!”

Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

bingöl 112 darp

112Acil Ambulans Çalışanları Darp,Ambulans ile Kaçarken Silahla ateş edildi ! BEYAZ KOD

Hastane morgunda cesetlere tecavüz

Bunu da Gördük ! Morg Çalışanı Cesedlere Tecavüz edip Kayıt Altına Aldı !