içinde

sevdimsevdim

Konya Dedemli Übeyit Sarı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı !

Konya Dedemli Übeyit Sarı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı !
Konya Dedemli Übeyit Sarı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Konya İl Sağlık Müdürlüğü, Meram Belediyesi ve Hayırsever Burhan Özdemir tarafından Çarıklar Mahallesi’ne kazandırılan Übeyit Sarı (Dedemli) Aile Sağlığı Merkezi, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılışta yaptığı konuşmada en büyük zenginliğimizin değerlerimiz ve insan kaynağımız olduğunu belirten Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Bu hassasiyet ve işbirliğinin güzel bir örneği olan ASM’nin Meram’a ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Konya Dedemli Übeyit Sarı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı !

Hayırsever Özdemir; “Asm Dertlere Derman, Hastalara Şifa Olsun”

Ailesi adına bu gurur verici günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için tüm misafirlere teşekkür eden hayırsever Burhan Özdemir, yaptığı konuşmaya aile sağlığı merkezine ismi verilen kayınpederi Übeyit Sarı’nın hayatından kesitler sundu. Übeyit Sarı’nın hayatı boyunca insanlara yardım ettiğini, topluma hizmet etmeyi ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı kendine ilke edindiğini ifade eden Burhan Özdemir, “Hayatı boyunca 20 bin ağaç dikti. Lakabı ‘Ağaç Dede’ oldu. Bu sağlık merkezi ile değerlere bağlılığı ve azmi somut biçimde hayat buluyor. Bu merkezin insanların dertlerine derman, hastalıklarına şifa olmasını temenni ediyorum. Projenin hayata geçmesinde büyük destek veren değerli abim Mustafa Kavuş’a, İl Sağlık Müdürümüz Mehmet Koç’a ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erol Yarar; “Hayat Geçici, Eserler Kalıcıdır”

Açılışa katılan MÜSİAD Kurucu Genel Başkanı Erol Yarar da servetlerin Allah rızasını kazanmak için kullanıldığında gerçek servete ve kalıcı hale dönüştüğüne vurgu yaptı. Açılışı yapılan Aile Sağlığı Merkezi’nin de bu değerleri hatırlatması bakımından çok önemli olduğuna vurgu yapan Erol Yarar, konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Biz memleketimizde yeni bir iş insanı modelinin oluşmasının hem dünya hem de Türkiye için önemli olduğunu 34 yıldır söylüyoruz. Burhan Özdemir kardeşimiz de ikinci nesil MÜSİAD kuşağı olarak bunun çok güzel bir örneğini verdi. Allah onu ve böyle düşünen insanlarımızı dünya ve ahirette aziz etsin. Allah rızası için gayretlerini daim etsin. Hepimiz hayır adına seferber olmamız lazım. Dünyanın bizden bir beklentisi var. Hayat geçici eserler kalıcıdır. Allah bizlere nice eserler vermeyi nasip etsin.”

Başkan Angı; “Devlet Millet Buluşmasının Güzel Örneklerinden Biri”

“Bu değerli eserin kazandırılmasında emeği geçen herkese en kalbi şükranlarımızı arz ediyoruz” diye konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da bu güzel mahallenin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yoğun çalışması ve güzel organizasyonu ile ortaya çıktığını hatırlattı. Meram’ın en yeni mahallesindeki sağlık hizmetlerinin daha yüksek seviyelerde sunulması için bu merkezin önemli bir ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Angı, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hayırseverler okul yapıyor, cami, sağlık tesisi yapıyor. Güzel eserler ortaya çıkıyor. Türkiye’nin farklılığı bu. Hizmet yapmayı vatandaşı da dert eder. Devlet millet buluşmasının, medeniyet dünyamızı gelecek nesillere aktarmamızın güzel bir örneği. Burada çalışacaklara başarılar diliyor, buradan yararlanacak insanımıza da afiyetler diliyorum.”

Prof. Dr. Koç; “Konya Modeli Sağlık Hizmetlerinin En Güzel Örneklerine Şahit Oluyoruz”

Sözlerine,

“Sağlık yatırımlarında Konya Modelinin güzel bir örneğine daha şahit oluyoruz”

diye başlayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Sağlık Bakanlığı, belediyeler ve hayırseverlerin işbirliği ile yürüttükleri projelerin Meram’da da çok güzel işlediğine vurgu yaptı.

Meram’da yürütülen ve tamamlanan sağlık yatırımları hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Koç, Konya’ya bir taraftan yeni sağlık tesisleri kazandırılırken diğer taraftan da kriterlere uymayan aile sağlığı merkezlerinin yenilendiğinin altını çizdi. Çalışmalar tamamlandığında Meram’da kriterlere uymayan sağlık ocağının kalmayacağını belirten Prof. Dr. Koç,

“Bu sağlık tesisinin yapımında verdikleri katkılarından dolayı hayırsever Burhan Özdemir’e, sağlık tesisine ismi verilen Übeyit Sarı’ya ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a teşekkür ediyorum. ASM mahallemize hayırlı olsun, insanlarımız inşallah burada şifa bulsunlar”

diye konuştu.

Başkan Kavuş; “Meram, Her Alanda Önemli Adımlar Atmaya Devam Ediyor”

Konuşmasına Meram’da son dönemde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da büyük ve değerli adımlar atıldığı hatırlatarak başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bunlarla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son Konya ziyaretinde verdiği iki dev sağlık yatırımının kazandırılmasıyla ilçenin adeta bir sağlık üssü haline geleceğine vurgu yaptı. Meram’ın sağlık alanında en bereketli dönemlerinden birini yaşadığının altını çizen Başkan Kavuş,

“İşte inşaatı tamamlanmak üzere olan 70 ünitlik Aksinne Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, tamamlanıp hizmete başlayan 5 Aile Sağlığı Merkezi, 5 adet 112 Acil Müdahale Merkezleri bunlara örnektir. Bizler Meram Belediyesi olarak, yapılan her yatırımın merkezinde yer aldık, almaya da devam ediyoruz. Ama muhakkak bir tarafında bizler olduk. Bir ucundan muhakkak tuttuk, yük ve sorumluluk aldık. Bizimle birlikte Meramlı hemşehrilerimizin yanında olan ve bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Ubeyit Sarı ASM’nin yapımını üstlenen hayırseverimiz değerli kardeşim Burhan Özdemir başta olmak üzere bu tesislerin ilçemize kazandırılmasında katkı veren, destek olan tüm kurumlarımıza, tüm hayırseverlerimize ilçem adına şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bu tesisten yararlanacak olan hemşehrilerimize şifa versin. Tesisimiz ilçemize hayırlı olsun”

dedi.

Vali Özkan; “İnsanımız, Bizim En Büyük Zenginlik Kaynağımızdır”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Başta olmak üzere tüm kurumların, baraj yapımından sonra buraya taşınan Dedemli Mahallesi’nde hızlı bir çalışma içine girdiklerini ifade ederek sözlerine başlayan Konya Valisi Vahdettin Özkan da, mahalleye kazandırılan nitelikli konutların yanı sıra okul, cami, sağlık ocağı ve sosyal alanlar gibi ihtiyaçların da ivedilikle çözüldüğüne işaret etti. Hizmet ihtiyaç hissedildiğinde belediyelerin, kurumların, vatandaşların ve hayırseverlerin hassasiyet gösterdiğini belirten Konya Valisi Vahdettin Özkan, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“İşte bu hassasiyet ve işbirliğinin bugün bir örneğine daha şahit oluyoruz. Kadirşinas, empati kültürüyle yetişmiş ve medeniyet değerlerimizi benimsemiş insanlar toplum yararına büyük hizmetler ortaya koyuyorlar. Bunlar bizim en büyük zenginlik kaynağımızdır. Sağlık Bakanlığımız da hizmetler için seferber; Sağlık alanında kamu hizmetlerinin etkinleştirilmesi, yaygınlaşması ve yaşam kalitesinin artırılması için Anadolu’nun dört bir yanında ağ kurmuş durumdalar. Başkan Mustafa Kavuş da ilçesine değer katmak adına koşturuyor, her alanda koordinasyon sağlıyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Sağlık merkezimiz şifa ve sıhhate vesile olsun.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Doç. Dr. Kader Uğur

Uzmanından Tiroit hormonlarının eksikliği veya fazlalığı !

ankara üniversite hastanesi

Ankara Üniversite Hastanesi 139 Adet Sağlık personeli alımı