içinde

sevdimsevdim

Kocaeli Şehir Hastanesi Başhekimi Doktor Murat Uğur Oldu !

Profesör Doktor Murat Uğur
Profesör Doktor Murat Uğur

Kocaeli Şehir Hastanesi başhekimliği için birçok kişinin ismi geçiyordu fakat henüz bir netlik oluşmamıştı. Sonunda beklenen oldu ve yeni başhekim göreve başladı.

Kocaeli Şehir Hastanesi‘nin başhekimlik görevini İstanbul Sancaktepe Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan kalp damar cerrahı Prof.Dr. Murat Uğur devraldı.

Profesör Doktor Murat Uğur Kimdir?

Doç.Dr. Murat Uğur, 10 Kasım 1977 tarihinde Almanya’da doğdu. Gülhane Askeri Tıp Akademisinden 2001 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi, Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde tamamladı.

Tıpta uzmanlık tezinin konusu, “Mitral Kapak Replasmanında Total Leaflet Korumanın Sol Ventrikül Fonksiyonu Üzerine Etkisi” üzerinedir. Meslek hayatına Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Jandarma Arama Kurtarma Taburunda pratisyen hekim olarak başladı. GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde yardımcı doçent, SBÜ Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yardımcı doçent, aynı hastanede doçent olarak görev aldı.

Halen SBÜ Sancaktepe Şehit Profesör Doktor İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde çalışmaktadır.

Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği, Fleboloji Derneği ve Minimal İnvaziv ve Robotik Kalp Damar Cerrahisi Derneğine üyedir.

Çok sayıda kurs ve sertifika programına katılan Doç.Dr. Murat Uğur’un ulusal ve uluslararası alanda birçok yayını bulunmaktadır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

sağlıkta şiddet

İstirahat Raporunu Alamayan Hasta Doktorun Burnunu Kırdı !

Etlik Şehir Hastanesinde DRİFT Yapan Sürücüye Büyük Ceza !

Etlik Şehir Hastanesinde DRİFT Yapan Sürücüye Büyük Ceza !