içinde

Karatede Dünya İkincisi Bayan Uzman Doktor

Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

İstanbul’da 5-7 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda Tirebolu Spor Kulübü adına yarışan Uzman Doktor Ayten Kartal Taş, önemli bir başarıya imza atarak dünya ikincilik madalyasıyla ilçeye döndü.

Gündüz, Aile Sağlığı Merkezi’nde doktor olarak görev yapan, akşamları ise salona giderek antrenman yapan Taş, Uzakdoğu sporlarıyla hem doktor hem de bir kadın olarak kendini güvende hissettiğini söyledi.
Sağlık Merkezi’nde doktor, tatamide şampiyon karateci
Bir doktor olarak görevinin koruyucu sağlık hizmeti sunmak olduğunu ifade eden Uzman Doktor Ayten Kartal Taş, “Tirebolu’da Aile Sağlığı Merkezi’nde uzman doktor olarak görev yapıyorum. Aile Hekimi olarak temel görevimiz koruyucu sağlık hizmeti sunmaktır. Bunun için hastalarımıza veya insanlara tavsiyemiz egzersiz ve spor yapmaları. Ancak bir örnek olarak bunu başarmış olmak kendi adıma mutluluk verici. Bu anlamda bir örnek olmak ve farkındalık oluşturmak önemlidir. Her yaşta spor yapılabilir. Karate de her yaşta kişiye tavsiye edebileceğim bir spor. Bununla birlikte ifade etmek istiyorum ki, bir kadın ve doktor olarak bu sporla kendimi daha güvende hissediyorum. Gündüz hastanede mesaimi yaptıktan sonra akşamları da salona giderek antrenman yapıyorum” dedi.

Karate Antrenörü Ercan Kara ise yaptığı açıklamada, “Bir doktor ve sporcusu olarak Ayten Kartal Taş ile gurur duyuyoruz. Geçen hafta İstanbul’da yapılan Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda ikinci oldu. Bundan sonraki hedefimiz 2022 yılında yapılacak olan Karate Şampiyonası’nda 1. sıraya yükselmektir” dedi.

Sosyal Medyada Bizi Destekler Misiniz?

YOUTUBE     Kanalımız için     TIKLA
FACEBOOK   Sayfamız için      TIKLA
TWİTTER     Sayfamız için      TIKLA
İNSTAGRAM Sayfamız için      TIKLA
TELEGRAM   Kanalımız için      TIKLA
TikTok        Sayfamız için       TIKLA
ANDROİD    Uygulamamız için TIKLA

Eğlence Özel Web Sitemiz İçin Tıkla  www.webilginç.com

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doktor Body Sporunda Madalyalar Aldı !

KPSS TERCİH SIRALAMASI NASIL OLMALI ? 40 BİN SAĞLIK PERSONEL ALIMI KPSS TERCİH FİKRİ MUHABET-İ VAKA4