içinde

AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Karabük’te taburcu olacağı gün doktor ile hemşireye saldırarak darp ettiler !

sağlıkta şiddet
sağlıkta şiddet
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Karabük E.A. Hastanesi, Beyin Cerrahi servisinde yatan hasta ile yanındaki refakatçisi, taburcu olacağı gün doktor ile hemşireye saldırarak darp ettiler.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beyin Cerrahi Servisinde yatan bir hasta ile yakını doktor ile hemşireye saldırarak darp ettiler.

Yaklaşık 6 gün önce beyin kanaması ile hastaneye getirilen şahıs, tedavisinin ardından taburcu olacağı gün yanında bulunan refakatçisi ile birlikte kendisini tedavi eden Beyin Cerrahı Dr. Emre T.’ye ve bir hemşireye saldırarak, darp ettiler.Edinilen bilgilere göre dün yaşanan olay şöyle gelişti; Beyin kanamasıyla 6 gündür tedavi gören ve taburcu olacağı gün hastanın odasına giren hemşire, refakatçinin ayakkabıları ile yandaki yatakta yattığını ve odanın dağınık bir şekilde olduğunu görünce, az sonra doktorun geleceğini, odayı toparlamalarını istiyor. Bunun üzerine tartışmaya başlayan hasta ile refakatçisi hemşireye saldırıyorlar. Olay anında odaya giren doktora da saldıran şahıslar, hemşire ve doktoru darp ediyorlar.

Olay yerine gelen güvenlik görevlileri kavgayı ayırıp, beyaz kod veriyor. Kendilerini odaya kilitleyen hasta ve yakınını gelen polisler gözaltına alıyor.

Saldırı da dudağı yarılan doktora dikiş atılıyor ve çeşitli yerlerinden darp edilen hemşire de ayakta tedavi görüyor.

Doktorun kavga sırasında odada kalan ayakkabısını pencereden aşağı atan ve o gün taburcu olacak hasta ile refakatçisi emniyete getiriliyor. Ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakılıyorlar.

Urfa’dan Karabük’e çalışmaya geldikleri öğrenilen ve Doktora ile hemşireye saldıran iki kişinin serbest bırakılmasına ise sağlık camiasından tepkiler geldi.

Saldırıya uğrayan ve dudağına dikiş atılan Beyin Cerahi Dr. Emre T.’nin ise psikolojisi bozulduğundan bir süre istirahat etmek için izine ayrıldığı öğrenildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor İlham Gaffarlı oldu

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor İlham Gaffarlı oldu

Nöroloji Uzmanı Dr. Yusuf Bahri Demirkan için anma töreni düzenlendi

Nöroloji Uzmanı Dr. Yusuf Bahri Demirkan için anma töreni düzenlendi