içinde

O da NeO da Ne

Kamu İşçilerinin Memurların Amiri olması Göreviyle ilgili İptali İstendi !

TÜRK sağlık sen
TÜRK sağlık sen
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Türk Sağlık Sen, tarafından Sağlık Bakanlığı’na bir başvuru yapılarak kamu işçilerinin memurların amiri konumunda yıllık izin ve nöbet listesinin hazırlanması gibi görevlerle görevlendirilmelerinin iptali istendi.

İşçinin memurun amiri olamayacağına dair Kamu Denetçiliği Kurumu Tavsiye Kararına, Yargıtay kararlarına rağmen Sözleşmeli Yöneticiler tarafından ısrarla mevzuata aykırı şekilde görevlendirmelerin devam etmesi, evrak üzerinde memur görünürken işlemlerin işçi tarafından yapılması üzerine Türk Sağlık Sen tarafından Sağlık Bakanlığı’na bir başvuru yapılarak kamu işçilerinin memurların amiri konumunda yıllık izin ve nöbet listesinin hazırlanması gibi görevlerle görevlendirilmelerinin iptali istendi.

Sendikanın başvurusunda mevzuatta yer alan düzenlemelerle yüksek yargı kararları hatırlatılarak devlet memurlarının yürüttüğü görevlerle ilgili amirlik yetkisi bulunan görevlere işçi statüsündeki personelin atanmasının mümkün olmadığına dikkat çekildi.

Başvuruda Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda işçilerin, kurum içerisinde 657 sayılı Kanun’un 4. maddesinin (A) ve (B) bendi uyarınca çalışan kadrolu ve sözleşmeli memurların amiri olarak görevlendirilmemeleri konusunda İl Sağlık Müdürlüklerine talimat verilmesi istendi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

resmi gazete

Radyoloji Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik !

sağlıkta şiddet

İzmir Kınık Devlet Hastanesi’nde Sürekli İşçi Hastane Müdürünü Darp Etti !