içinde

O da NeO da Ne

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Sorunlarına Yemek Sorunu da Eklendi !

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi
İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Sağlık çalışanlarından gelen şikâyetlere göre; yemekhanelerin az sayıda olması, yemekhanelerin çalışma ortamına uzak olması, personellerin yemek sırasında fazla beklemesi ve hatta yemek yiyemeden birimlerine dönmesi, ve yemeklerin kalitesiz olması tepki çekiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Atıcı,

“Ülkemizde enflasyon başını almış giderken, gün aşırı nöbetler tutan, 7/24 saat açık hizmet veren hastanelerimizde fedakârca çalışan sağlık çalışanları zamlar ve birde tasarruf tedbirleri ile sıkıntıya girmiştir. Bunların üzerine zaten başlı başına sorunların yaşandığı sağlık sektöründe yemek dahi yiyemeyen sağlık çalışanlarımızın motivasyonunun yüksek olmasını nasıl bekleyebiliriz”

dedi.

Türk Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Atıcı

Yemek hizmetlerinin özelleştirilmesinin defalarca yanlış olduğunu ifade etmemize rağmen gerçekleştiğini dile getiren Atıcı

“Bugün geldiğimiz nokta da maalesef çalışanlarımız sağlıklı ve doyurucu yemek yiyememekte ve hatta yemek dahi yiyememektedir. Bunun sorumlusunun da çalışılan yemek firmasıyla ilgili olduğu ve hastanelerdeki yemek sorununun ne kadar büyük olduğu ortadadır. Bu sorunun bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir”

diye konuştu.

Türk Sağlık-sen olarak bu durumun bir an önce giderilmesi konusunda Sağlık Bakanlığı’na çağrı yaptıklarını bildiren Şenol Atıcı

“Çok acilen yemek sorunun düzeltilmesi ve işini yapamayan yemek firmalarının ortadan kaldırılması ve yemek hizmetlerinin tekrardan kamu eli ile yapılması tek çare olacaktır. Hastanelerimizde yemek hanelerin tekrar açılması ve steril ortamda yemeklerin yeterli düzeyde kaliteli ve sağlıklı olması gerekmektedir. Tasarruf tedbiri açısından da bunun uygun olacağı kanaatindeyiz.”

şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

112acilfm sağlık bakanlığı haber

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Sonucuna Göre Ek Yerleştirme

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesinin Sorunları Meclis Gündeminde !