içinde

İngiltere de hemşirelik yapabilmek için nasıl denklik alabilirim ? Yurtdışında Hemşire olarak Çalışmak mi istiyorsunuz ?

ingilterede hemşirelik
ingilterede hemşirelik
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Nasıl Denklik Alacağınızı İngiltere de Hemşire Denkliği örneği ile açıklıyoruz..

 Merhabalar değerli 112acilfm okurları  yurt dışında hemşire olarak çalışmak istiyorsanız bazı denklik işlemlerini halletmeniz gerekiyor.Her şeyin öncesinde ilimizin Yani bir İngilizce konuşmanız mümkün hale gelmesi gerekiyor .

İLGİLİ DETAY VİDEOMUZ İLE İZLİYEBİLİRSİNİZ..

IFrame

Hiç yoktan derdinizi anlatmanız gerekiyor.
Bunu sadece İngiltere olarak düşünmeyelim başka bir yere de eğer hemşire olarak çalışmak için gitmek istiyorsanız oranın dilini öğrenmeniz gerekiyor.Sonrasında ise Avrupa’da hemşirelik yapabilmek için Türkiye’den aldığınız diplomayı yurt dışına göndererek almanız gerekiyor bunu sertifikasyon programları ile yapacaksınız..

 Sizin diplomanız  denklik alırsa,Genellikle Türkiye hemşire diplomaları  denklik alabilmekte..
Şimdi size sırasıyla İngiltere’de nasıl denklik alabileceğiniz ve çalışabileceğinizi göstereceğiz
Bu gösterdiğimiz aşamaları takip edersiniz ingiltere’de hemşire olarak çalışabilirsiniz..
Başta da söylediğimiz gibi ilk olarak dil şartını sağlamanız gerekiyor.

 Bunun için ise 2 sınavdan birini geçmeniz yeterli gördüğünüz 2 sınav tercih size kalmış


Ilk olarak gördünüz  sınav ücreti 1600 TL Tabii bunlar kur değişimine göre de değiştirmekte.
  2 yıl boyunca geçerli
 Bu sınavın içeriğinde hayata dair bütün konulardan soru çıkabilmekte.. 


Alınması gereken puanlar ise resimde gördüğünüz gibi

Diğer Tabii olacağınız sınav testine Gelecek olursak sağlık alanında sorular diyaloglar telefon görüşmeleri taburculuk süreçleri gibi Medical terimleri de içeren bir sınav sağlık çalışanları için bu sınav diğerine göre daha kolay olabilir.
 sınav ücreti 5200 TL ancak dediğimiz gibi değişimlerinden etkilenebilir.


 alınması gereken skorlar ise A en yüksek skor olmak üzere resimde gördüĞÜNÜZ GİBİ.


Denklik için gereken hemşire sertifika programı ise
 20 soru ilaç hazırlama 
Matematiksel işlemler
 100 soru teorik bilgileri kapsayan toplamda 120 soruluk çoktan seçmeli mesleki sınav
 1060 soruluk sınav kaynağı mevcut ve sınav soruları buradan çıkmakta..
 ücreti 1200 TL sınav merkezi  İstanbul’da DA bulunmakta..

NMC Başvuru süreci

 başvurular online yapılıyor
 önderilecek belgeler yeminli tercümanlar tarafından İngilizceye çevrilmiş olmak zorunda Bu belgeler:
  pasaport
 diploma Aslı önlü arkalı olacak şekilde
 diploma tercümesinin noter onaylı sureti
 sağlık raporu
 sabıka kaydı 
NMC  kayDI  esnasında ağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden mesleki iyi hal belgesiNİN DE  ulaştırılması gerekiyor
 önceki aşamaları tamamladıktan sonra sıra geldi osce sınavı için sponsor hastane bulmaya.
 Bu aşamada hastanelerin mail yoluyla ulaşıp CV nizi gönderebilirsiniz. iş görüşmeleri yapabilirsiniz. sizi kabul eden hastaneye bulduktan sonra vize işlemlerini halledip  İngiltere’ye gidiyorsunuz. başvurunuzu kabul eden hastane PIN  numaranız olmadığı için sizi baND4  hemşire olarak işe başlatıyor ve genelde €1500 maaş veriyor Bu süreçte OSCE hazırlanıyorsunuz..

Hemşirenin klinik becerisini ölçen uygulama Sınavı olan OSCE

 10 istasyondan oluşmakta ve Her istasyonda farklı senaryolar bulunmakta hastane koşullarında ki gibi ilaç uygulama yöntemleri ajite hastaya hemşire yaklaşımı gibi pratiğe dayalı bilgi ve becerileri ölçüyor. sınav ücreti 794 euro ve bu ücreti size sponsor olan hastane karşılıyor.OSCE  sınavından geçtikten sonra PIN  numaranızı alıyorsunuz ve bant5  hemşire olarak işinize devam ediyorsunuz maaşımız otomatik olarak ortalama 2000 Euro’ya çıkmakta..
 daha fazla bir detay öğrenmek istiyorsanız ilgili kurumların resmi internet sitelerini incelemenizi öneririz.

ingiltere’de hemşirelik yapmak,ingilterede hemşirelik yapmak için,ingiltere’de hemşirelik,ingiltere’de hemşirelik okumak,ingiltere’de hemşirelik eğitimi,ingiltere’de hemşire olmak,ingiltere’de hemşire nasıl olunur,ingiltere hemşirelik denklik,ingiltere hemşire denklik,ingiltere’de hemşire denkliği,ingiltere’den denklik almak,ingiltere’de denklik almak,ingiltere’de hemşire olmak,ingiltere’de hemşire olarak çalışmak,ingiltere’de hemşirelik,ingiltere’de tıp denkliği,ingiltere’de doktor denklik,ingiltere’de hemşirelik eğitimi,kanada hemşirelik denklik,ingiltere’de hemşirelik okumak,ingiltere’de uzman doktor denklik,yurtdışı hemşirelik,yurtdışı hemşire alımı,yurtdışı hemşire maaşları,yurtdışı hemşire alımı 2021,yurtdışı hemşire iş ilanları,yurtdışı hemşirelik başvurusu,yurtdışı hemşirelik yüksek lisans,yurtdışı hemşire görevlendirme 2022,yurtdışı hemşire görevlendirme,yurtdışı hemşire alımı 2022,yurtdışı hemşire is ilanları 2021,yurtdışı hemşire alımı 2020,yurtdışına hemşire alımı,işkur yurtdışı hemşire alımı,yurtdışı hemşire yardımcısı alımı,yurt dışı hemşirelik,yurt dışı hemşire,yurtdışı hemşire başvurusu,sağlık bakanlığı yurtdışı hemşire görevlendirme,yurtdışı hemşire,yurtdışı hemşire ilanları,hemşirelik yurtdışı çalışma,Hemşireler yurtdışında çalışabilir mi,yurtdışında çalışan hemşireler,yurtdışında hemşire olarak çalışmak,yurtdışında hemşire olarak çalışmak ekşi,yurt dışında hemşire,yurtdışı hemşire maaşı,yurtdışı hemşirelik eğitimi,yurtdışında hemşirelik ekşi,yurtdışında hemşire olmak ekşi,yurtdışı hemşire forması,yurtdışı hemşire görevlendirme 2021,yurtdışı hemşire görevlendirme 2020,yurtdışı görevlendirme ücretleri,yurtdışı görevlendirme hemşire maaşları,hemşirelik yurtdışı,yurtdışı hemşirelik ilanları,hemşirelik yurtdışı imkanları,yurtdışı hemşire iş ilanları 2020,yurtdışında hemşire olmak için,almanyaya hemşire olarak gidenler,lise mezunu hemşire yurtdışı,yurtdışı hemşire maaşları 2020,yurtdışında hemşire maaşları 2021,yurtdışı hemşirelik master,yurtdışında hemşire olmak,yurtdışında hemşire olarak nasıl çalışılır,yurtdışı hemşirelik okumak,yurtdışı hemşirelik okulları,yurtdışı hemşirelik şartları,yurtdışı hemşirelik lisans tamamlama,yurtdışı hemşirelik üniversite,yurtdışında ücretsiz hemşirelik okumak,yurtdışı hemşire maaşları 2021,yurtdışı hemşirelik maaşları,

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

doktor

2022 Sağlıkta Lisans Tamamlama Detaylar..Ön Lisans Mezunları Hangi Sağlık Bölümlerine Lisans Tamamlayabilir?

para

2022 Yurt İçi ve Yurt Dışı Harcırah Tutarları Ne Kadar ?