içinde

O da NeO da Ne

İngiliz Doktor Açıkladı Hastanelere Keskin Nişancı Eteşi Açıldı !

Dr. Brenda Kelly
Dr. Brenda Kelly

DÜNYADAN SAĞLIK PERSONELİ HABERLERİ – Gazze Şifa Hastanesi‘ndeki sağlık ekibiyle birlikte çalışan İngiliz doktor, bölgedeki can güvenliği sorununun korkunç bir boyutta olduğunu söyledi.

“İnsanlar artık defin işlemleri için bile dışarı çıkamıyorlar”

dedi.

Gazze’deki Şifa Hastanesi, Hamas’ın komuta merkezi olduğu iddia edilerek İsrail tarafından defalarca bombalandı.

“Gaza Medic Voices” örgütünün üyelerinden Dr. Brenda Kelly, Şifa Hastanesi’ndeki sağlık ekibinden edindiği bilgilerle durumun ne kadar vahim olduğunu aktardı.

“Gazze’deki sivil altyapı ve hastanelere yönelik uygulanan yıkımın boyutlarını ve yakıp yıkma politikasını görmek kesinlikle yürek parçalayıcı.”

Gazze’de güvenli hiçbir yer kalmadığının altını çizen İngiliz doktor, Şifa Hastanesi’ndeki can güvenliği sorununun giderek büyüdüğünü paylaştı.

“Meslektaşlarımızla konuştuğumuzda duyduğumuz ve doğru olduğunu bildiğimiz şey, Şifa Hastanesi yerleşkesinin bulunduğu bölgeye aralıksız bombardıman yapıldığı ve aynı zamanda hastaneye de keskin nişancı ateşi açıldığıdır.”

Şifa Hastanesi’ndeki durumun insanlık dışı olduğunu vurgulayan doktor, insanların defnedilmesi için bile dışarı adım atamadıklarını söyledi.

“Gaza Medic Voices aracılığıyla iletişim kurduğumuz sahadaki sağlık görevlilerinden ve şifa hastanesi bünyesinde çalışan meslektaşlarımızdan bu haftanın başlarında kendilerinin de cesetleri gömmeye çalıştıklarını biliyoruz. Şifa’daki yerleşkenin dışına çıkmak güvensiz olduğundan cesetleri içeri gömüyorlar.”

Gazze’deki en büyük doğum ünitesine sahip olan Şifa Hastanesi’nde artık doğumlar için yer kalmadığını belirten İngiliz doktor,

“Gazze’deki durumu anlatabilecek kelime yok”

dedi.

“Ve biliyorsunuz, sadece bu ay doğum yapacak 5500 hamile kadın var. Günde 150 ila 170 hamile kadının doğumunu kaldırabilecek işleyen bir doğumhane yok. Bunu anlatacak kelimeleri kaybettim, çünkü biliyorsunuz, insani bir kriz olarak başlayan olay hızla insani bir felakete ve felakete dönüştü. Ve Gazze’deki manzaralar artık başka dünyaya ait.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

doktor Abdullah Karakuş

Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Doktor Abdullah Karakuş Oldu !

'Doktor Bizim İstediğimiz İlaçları Yazmadı' Diyerek SABİME Tehtit!

‘Doktor Bizim İstediğimiz İlaçları Yazmadı’ Diyerek SABİME Tehtit!