içinde

İki Kız Kardeş Aynı Okuldan Hem Doktor Hem Aynı Hastanede !

Dr. Ayşe Nur Karabay ve Dr. Safinaz Karabay
Dr. Ayşe Nur Karabay ve Dr. Safinaz Karabay

Afyonkarahisar‘ın Sandıklı ilçesinde Dr. Ayşe Nur Karabay ve Dr. Safinaz Karabay kardeşler Devlet Hastanesi’nde acil servis pratisyen hekimi olarak birlikte görev yapıyor

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi‘ni birer yıl ara ile bitiren Karabay kardeşler, memleketleri Afyonkarahisar‘ın Sandıklı ilçesinde acil servis pratisyen hekim olarak göreve başladı.

Dr. Ayşe Nur Karabay ve Dr. Safinaz Karabay kardeşler, aynı hastanenin acil servisinde birlikte mesai yapmaktan ve memleketlerine hizmet etmekten mutlu olduklarını ifade etti.

Sandıklı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdul Fettuh Nur,

“Doktor kardeşlerle birlikte hastanemizdeki hekim sayısı 46’ya ulaştı. Hastanemizde 3 genel cerrah, 3 pediatri, 3 dahiliye, 1 göğüs, 2 kadın doğum, 1 ortopedi, 1 göz, 1 biyokimya, 1 radyoloji, 1 psikiyatri, 1 nöroloji, 1 kardiyoloji, 2 anestezi ve 22 pratisyen hekim görev yapmakta.

Bunun yanında 1 dahiliye, 1 pediatri ve 1 kadın doğum uzmanı yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak. Tüm çabamız Sandıklı halkına ve bölgedeki vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek” dedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

doktor

Diyarbakır’da Yüzü Aşkın doktor özelden ayrılarak kamuya geçti !

şanlıurfa il sağlık

Şanlıurfa İl Sağlık Kendi Promosyon İhalesine Gidecek !