içinde

O da NeO da Ne

İddia: Hastane Çalışanları yol, yemek parası talep ettiği için hastane yönetimi tarafından mobbinge maruz kaldı !

İddia Hastane Çalışanları yol, yemek parası talep ettiği için hastane yönetimi tarafından mobbinge maruz kaldı !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Kınık Devlet Hastanesi‘nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Cemal Dalay, kendisi ve arkadaşlarının yol, yemek parası talep ettiği için hastane yönetimi tarafından mobbinge maruz kaldığını öne sürdü. Dalay, yetkililere seslenerek yardım çağrısında bulundu.

Kınık Devlet Hastanesi’nde Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Cemal Dalay, hastanede çalışan güvenlik görevlilerin, temizlik personelinin ve veri giriş personelinin mobbinge maruz kaldığını iddia etti. 24 saat çalıştırıldıklarını ve yol, yemek ücretlerini alamadıklarını dile getiren Dalay, hastane müdürüne ilişkin suçlamalarda bulundu.

“Bize mobbing uyguluyorlar” diyen Dalay, “Çalışma düzenimizi bozuyorlar. Mesailerimizi, yemek paralarımızı vermiyorlar. İş akdimi feshetmeye çalışıyorlar. Daha önceki başvurularımız sabit, evraklarımızı evrak kayıttan geçirmiyorlar. Tüm arkadaşlarım burada. Arkadaşlarım da mobbing görmektedir. Güvenlik ve temizlik görevlileri, veri giriş personelini 3 sene boyunca 24 saat çalıştırdılar. Bunlar kameralarla sabittir. İncelenmesini talep ediyoruz” dedi.

Yetkililere seslenen Dalay şunları kaydetti:

Hastanemizdeki müdür Hasan Ali Odabaşı tarafından durmadan tehdit ve baskı altındayız. “Yol paralarınızı ister veririm ister vermem, dışarıda binlerce asgari ücrete çalışan var. Halinize şükredin, işi biliyorsunuz, çalışma şartları böyle, isteyen çalışır, isteyen çalışmaz” gibi tehdit ve baskı uyguluyor. İş akdimizi feshetmeye kadar gidiyorlar.

Sendikamızı değiştirdiğimiz için bizleri devrimci bir PKK’lı olarak görüp “hak, hukuk peşine mi düştünüz, yol yemek parası peşine mi düştünüz” diyerek tacizde bulunuyorlar. Şu an benim hakkımda iş akdimi feshetmeye çalışıyorlar. Arkadaşlarım da bunlara şahit ve aynı baskılara maruzdur.

Kaynak: Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

20 Sağlıkçıya Fare,zift ve balçıkla kaplanan binayı tehditle temizlettiler !

20 Sağlıkçıya Fare,zift ve balçıkla kaplanan binayı tehditle temizlettiler !

Diyalize girip evlerine giden hastalar fenalaştı 18'inin durumu ağır !

Diyalize girip evlerine giden hastalar fenalaştı: 18’inin durumu ağır !