içinde

SinirliSinirli

İdareci ; Personelin İşini Zora Koşmak Olarak mı Zannediyor !

SerhATT
SerhATT

 Merhabalar Değerli 112AcilFm Okurları ve dinliyecileri..

 Bu ayki köşe yazımızda başlığımızda da belirttiğimiz üzere idari yöneticilerin alt tabakada bulunan hizmet veren personelin işlerini zora koşmak olarak görmesi midir?

 – Peki Yöneticinin Vicdani Yönü Yok  mudur ?

 – Yönetici Her Konuda Personele yardımcı mı olmalıdır ?

 – Yönetici Siyasi baskı ilemi personelin işini görür ?

 -Personel yöneticiye ulaşmak için aracı mı kullanmalı?

  Evet arkadaşlar başlıklarımızı sıraladık son zamanlarda sizler de okumuşsunuzdu..Gerek sitemizden yada başka kaynaklardan bir 112 personelinin ambulansda teypten şarkı dinlerken paylaştığı video sonucu sürgüne gönderilmesini !

 Peki direk sürgün mü edilmeliydi?

  112personeli olarak hepimiz işimize aşığızdır.Çünkü işimizde kendimizi bulmaktayız,zevkle yapmaktayız.Bir şarkı açılıp sosyal paylaşım platformunda işimizi paylaşmamız sürgüne sebebiyet midir?Sonuçta bir yöneticide kafasına göre birini sürgüne göndermeyeceğini biliriz peki o zaman ceza sistemindeki sıralamadaki Uyarı,Kınama,Aylıktan kesme gibi cezaları sırasıyla yapılması sürgünden önce daha iyi olmazmıydı?

  Bakanlığımızında bizimde üzerinde çok durduğumuz personele  baskı yapılmaması gerektiği mobingin suç olduğu ülkemizde böyle bir sözde suça direkt sürgün yapılması doğru mudur?

  Yönetici her konuda personele yardımcı olmak zorunda değildir! Bir başlığımız buydu demi arkadaşlar? Her personelin kafasına göre çalışma yerini değiştirmek istemisi,usulsüz işler yapmasına yönetici yardımcı olmaz olamaz!Çünkü bu meslekte hatalar insanların canlarından olmasına sebep olur, o yüzden professionel bir yönetici neye izin verip vermeyeceğini nasıl yönetim uygulacağını bilir..

 Peki Diğer bir başlığımız Siyasi Baskı İlemi İşlerimiz görülmeli; Çalıştığı yerde mutlu olmayan mobinge maruz kalan kendi psikolojisi açısından yer değiştirmesinin maddi olarak devletimize zarar vermiyecek kişinin ; kadro değişikliğini siyasi birine ulaşıp yöneticiğe ulaştırması sonucu yapılması mı ETİK!!! Bu meslekte zaten hasta ve yakınları tarafından sözel bazende somut tacizler ile sıkıntılı çalışmaktayız üzerine de bunun gibi işler ile uğraşmak mı hakkımız?

Kimileri varki bizlere gelen mesajlardan bilmekteyiz arkadaşlar ; kişi hastalığından doktor tarafından uygun görülerek verilen raporunu kabul etmeyen idareciler varmış eğer zorla vermeye çalışırsan da heyet ile tehtit edilirmiş..Bu nasıl bir yönetici modelidir?Eğer bir raporun doğruluğundan şüphen var ise gerekli yasada geçen heyet yöntemini kullanırsınız demi arkadaşlar peki o heyet yönetimini arayıp o personelin raporunu iptal ediceksiniz diye uyrarıda bulunup madur personelin heyette 10 sn konuşmasına bile izin verilmeyip ‘ çık sonucunu bekle’ sonrasındada ‘ yarın iş başısın bir şeyin yok! ‘ diye hasta kişiyi zorla çalıştırmak mı yöneticilik? Peki diyeceksiniz sen ne bilirsin?Arkadaşlar şahsen gördüğüm,söylenilen,duyduğum,yaşadıklarımdır yazdıklarım..

Bir Yönetici Bunların Peşine Düşerek Personelin İşlerini Zora Sokarak Kısaca Torpili Olmayanın Başını Ezerek Çalışması Ne Kadar Mantıklı?

Şunuda Söylemem Gerekli 81 İlimizin tüm Sağlık Yöneticileri böylemi HAYIR! Öyle Yöneticilerde bilmekteyiz ki Koltuğunu kaybetme uğruna haksızlık karşısında siyasi baskılara boyun eğmeyerek işlerinin gereği neyse hakkıyla yapan Saygı Değer YÖNETİCİLERİMİZDE VAR!Öyle Saygıdeğer Yöneticilere Selam Olsun..

Burada Yazdıklarımızı Uygulayan Kişiler Zaten Bilinmektedir Kendilerini..

 Diğer başlığımız..

 Peki Öyle Dönemler Vardı ; Personel Yöneticiye ulaşamazdı,derdini anlatacak anlayan kimseyi bulamazdı,peki şuan Hasta hakkının Çalışan personelin Hakkından fazla olduğunun farkında mısınız?Koltukta oturan gece gündüz Çalışandan Daha mı yüksek görmekte kendini..

2017 deyiz yoksa hala 1990 larla mı kıyaslayacaz kendimizi!!

 Daha söylenecek çok şeyler var Değerli Okuyucularımız ama sizleri sıkmak istemem bu yazıları görüpte yönetici-personele,personel-yöneticiye Etik olak çalışma sistemindeki davranış sistemini gösterir ve uygular diye ümit ederek bir daha ki köşe yazımızda görüşmek üzere ve Yazımıza Bağlı Son Cümlemiz

SerhATT
Zulüm ile Abat Olanın Akibeti Berbat Olur.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

112acilfm-rahat-ol-turkiyem-serhatt

Atamalar,Tercihler,Sorular ve Siz (Sarı Melekler)

serhatşimşek

Hasta => KKM => 112 => Olay yeri => Yol => Hastane