içinde

sevdimsevdim

İbrahim Saraçoğlu’nun, boğaz iltihabı tarifi !

Faranjit nedir, belirtileri neler? Faranjit nasıl geçer? Faranjit tedavisi ne?
Faranjit nedir, belirtileri neler? Faranjit nasıl geçer? Faranjit tedavisi ne?

Boğaz iltihabı genellikle bakteri ve virüs kaynaklı ortaya çıkan ve boğazda kızarıklık, ağrı ve şişmeye sebep olan bir çeşit hastalıktır.

Faranjit olduğunu nasıl anlarız?Faranjit belirtileri ve Tedavisi !

Yutkunma güçlüğü, acı ve ağrı şeklinde kendini hissettiren boğaz iltihabı bazen öksürük, ateş ve vücut ağrıları ile de devam edebilir.

Genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolan boğaz iltihabı bazen de antibiyotik kullanımı ile geçebilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’nun Meşhur Boğaz Kürü


Ünlü doktor İbrahim Saraçoğlu’nun boğaz iltihabı için önemli bir tarifi bulunuyor. Saraçoğlu’nun tarifine göre; üç tutam ada çayı ile bir tutam ebegümeci, yedi ila sekiz dakika kaynatılır. Kaynatılan bu karşımla günde üç defa gargara yapılır. Kısa sürede etkisini gösterecek bu kür, yalnızca boğaz iltihabına iyi gelmekle kalmayıp ses kısıklığını da gidermektedir.

Boğaz iltihabı için Evde Uygulanacak Doğal Yöntemler

  • Tuzlu Su Gargara: Ilık tuzlu su ile gargara yapmak, boğazdaki tahrişi hafifletebilir ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olabilir. Bir bardak ılık suya yarım çay kaşığı tuz ekleyin ve bu karışımı kullanarak günde birkaç kez gargara yapın.
  • Adaçayı: Adaçayı çayı, boğaz ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bir demet adaçayını bir bardak kaynar suya ekleyin, demleyin ve bu çayı tüketin.
  • Zencefil: Zencefil, anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve boğaz iltihabının semptomlarını hafifletebilir. Taze zencefil parçalarını çiğneyebilir veya zencefil çayı yapabilirsiniz.
  • Bal: Bal, boğazı yumuşatıcı ve iltihapları azaltıcı etkilere sahiptir. Bir çay kaşığı balı sıcak su veya çayla karıştırarak tüketebilirsiniz.
  • Limon: Limon suyu, C vitamini içerir ve boğaz iltihabının iyileşmesine yardımcı olabilir. Bir bardak sıcak suya limon suyu ekleyin ve bu karışımı için.
  • Papatya Çayı: Papatya çayı, boğaz iltihabını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bir papatya çayı poşetini sıcak suya ekleyin, demleyin ve tüketin.

Kaynak: haber merkezi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı

Sağlık Personelleri, Sağlık Bakanlığı Önünde Eylem Yaptı !

Doktor Nagihan Yararoğlu

Uzman Doktor Nagihan Yararoğlu Vefat Etti !