içinde

Hemşireler,Anestezi teknikeri ve Fizyoterapist vb. Sağlık Personelleri Almanca dil kurslarının Yüzde 80’ini Oluşturuyor !

almanya 112acilfm
almanya 112acilfm

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şube Başkanı Erkan Batmaz, hemşirelerin yurt dışına çıkması ile ilgili ellerine veri olmadığını aktararak,

“Artık sadece hekimler gitmiyor, hemşireler anestezi teknikeri ve fizyoterapist gibi sağlık emekçileri de gidiyor. Almanca dil kurslarının yaklaşık yüzde 80’inin sağlık çalışanları oluşturuyor. Sağlığın ulaşılamamasıyla şiddet orantılı bir şekilde artıyor. Artık maalesef değersizleşen meslek grubu haline geldik. Biz elimizle insana yaşam veriyorum ama hakkımızı ne manevi ne de özlük hakları olarak alabiliyoruz. Bunun dışında parçalı bir şekilde aldığımız maaşlarımız ile geçinemiyoruz. Bunların hepsi birleşince insanlar umutsuzluk içine düşüyor ve yurt dışına gitme talebi her geçen gün artıyor. Şu anda çok hemşire alımı var hatta bununla ilgili aracı firmalar kurulmuş. Yolun sonu uzaktan görünmeye başladı. Böyle giderse sağlık emekçisi sayısında azalma her geçen gün artacak. Maalesef nitelikli hizmet sunacak hemşirelerin gittiği bir son bizi beliyor”

diye konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Hatay'da Çukura Düşen Ambulansı Halkın Yardımıyla Kurtarıldı !

Hatay’da Çukura Düşen Ambulansı Halkın Yardımıyla Kurtarıldı !

doktor Osman Bulut'

Sosyal Medyadan Doktoru Dolandırmaya Kalktılar !