içinde

SinirliSinirli O da NeO da Ne

Hemşire aşırı dozdan dolayı 17 hastanın ölümüyle bağlantılı !

enjeksiyon
enjeksiyon

112AcilFm Hemşire Haberleri – Amerika Birleşik Devletleri Pennsylvania eyaletinde, savcılar, bir hemşirenin aşırı dozdan dolayı 17 hastanın ölümüyle bağlantılı olduğunu iddia etti.

Savcılar, Heather Pressdee isimli hemşirenin, gece karanlığında hastalarının odalarına girdiğini ve onlara gizlice ölümcül dozda insülin verdiğini söyledi. Savcılar, Pressdee’nin, insülini genellikle personel sayısının az olduğu ve acil durumların daha az olduğu gece vardiyaları sırasında uyguladığını söylediler.
Savcılar, hemşirenin eylemlerinin, bakımı altındaki birden fazla kişinin ölümüne yol açınca ve Aralık ayında da iki adamın aşırı dozdan ölmesi sonucu Batı Pensilvanya polisi onu tutukladı. Ancak sonradan onun bu eylemlerini fark edilmeden neredeyse üç yıldır yaptığı öğrenildi.

17 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

Pensilvanya Başsavcısı Michelle Henry’nin yayınladığı basın açıklamasına göre müfettişler, Pressdee’nin insülin enjeksiyonlarının en az 17 hastanın ölümüyle bağlantılı olduğuna inanıyor.

Hemşire, Batı Pensilvanya’daki beş bakım tesisinde 2020’ye kadar uzanan suçlarla bağlantılı olarak iki kişinin ölümünden birinci derece cinayet, 17 cinayete teşebbüs ve bakıma muhtaç bir kişiye yönelik 19 ihmal suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Suç duyurusuna göre Pressdee, şikayette adı geçen tüm hastalara “öldürme kastıyla zarar verdiğini” itiraf etti.

Disiplin Cezaları Var
Mahkeme kayıtlarına göre Pressbee’nin, Pensilvanya’daki bir bakım tesisi olan Quality Life Services’te çalışmaya başlamadan önce kariyeri boyunca birçok işyerinden disiplin cezası aldığı ve bazılarından da kovulduğu ortaya çıktı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

saldırı

Gazzeli Cerrah Doktor Midhat Saidam’ın Hikayesi..

2523_mavi-seritali-ambulans-hasta-nakil-ambulansi-nedir

İstanbul ACİL TIBBİ MÜDAHALE GEREKTİRMEYEN HASTALARIN BAKIM VE NAKİLLERİNİN SAĞLANMA İHALESİ !