içinde

O da NeO da Ne

Hastasına Taciz Eden Doktora iyi hal indirimiyle 1 yıl 3 ay hapis !

mahkeme
mahkeme
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Kayseri‘de, Özbekistanlı 31 yaşındaki S.G. isimli kadını sosyal medya üzerinden cinsel içerikli mesaj atarak taciz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan 49 yaşındaki doktor Ö.T., 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri’de özel bir hastanede genel cerrahi uzmanı olarak çalışan Ö.T., geçen yıl 28 Eylül’de iddiaya göre, 5 yıl önce ameliyatını yaptığı Özbekistanlı hastası S.G.’ye sosyal medya hesabından cinsel içerikli mesajlar attı. S.G.’nin şikayeti sonrası doktor hakkında ‘cinsel taciz’ suçundan dava açıldı. Kayseri 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, mağdur ve sanık katılmazken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

DOKTOR: “AMELİYATI İLE İLGİLİ YAZDIM”
Doktor Ö.T. önceki ifadesinde, “Müşteki benim hastam olur. Ameliyat ettim. Sosyal medyadan takip ettiğini fark ettim. Bundan dolayı da ameliyatı ile ilgili yazdım. Yaptığım ameliyat daha sonra tekrarlamaya meyilli olduğu, uzun süre de kontrole gelmediği için yazdım. Mesajım cinsel amaçlı değildir. Benzer durumlarda başka hastalara da durumlarını sorarım. Suçsuzum” ifadelerini kullandı.

“SORULARI TUHAFIMA GİTTİ”
Şikayetçi olduğunu söyleyen S.G. ise, “Sanık doktorum olur. Bana bir doktorun mesaj atabileceğini düşünmediğim için hesabının çalındığını düşündüm. Bana sorduğu sorular tuhafıma gitti. Eşime hemen söyleyemedim. Bu mesajları cinsel amaçla yazdığını düşünüyorum” dedi.

Mahkeme hakimi sanık Ö.T.’yi, ‘cinsel taciz’ suçundan ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Adana'da 'Geç Geldiniz' Dedi, 112Acil Ambulasına Kürekle Saldırdı !

Adana 112 Acil Personeline Kürekle Saldıran Şahıs Tutuklandı !

Zona hastalığı Nedir

Zona hastalığı Nedir ?