içinde

SinirliSinirli AğlamakAğlamak

Hamile Doktora Saldırdılar ! Bakan Koca Açıkladı !

Hatay Defne Devlet Hastanemizin inşaatı
Hatay Defne Devlet Hastanemizin inşaatı

Hatay’daki Defne Devlet Hastanesi’nde görevli 11 haftalık hamile Dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K., sırası gelmeden muayene olmak istediği öne sürülen G.T. isimli kadının saldırısına uğradı.

Kadın doktor, fiziki saldırı sonucu 1 hafta iş göremez raporu alırken, saldırgan ise gözaltına alındı. Olay, dün gündüz saatlerinde Defne Devlet Hastanesi’nde meydana geldi.

Hastanede Dermatoloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. K.E.K., sırası gelmeden muayene olmak istediği öne sürülen G.T. isimli kadından sırasını beklemesini istedi. Buna sinirlenen kadın, 11 haftalık hamile doktora saldırdı. Yüzüne cisimler fırlattığı doktoru, ardından saçından tutup sürükleyen kadın, yumruk ve tekmelerle hamile hekimi dövdü.

Aldığı darbelerle gebeliği tehlikeye giren kadın doktora 1 hafta iş göremez raporu verildi. Şikayet üzerine harekete geçen polis, şüpheliyi gözaltına aldı. Doktora gerçekleşen saldırı nedeniyle Hatay Tabip Odası’nın 1 günlük iş bırakma eylemi yapacağı öğrenildi.

BAKAN KOCA: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,

“Defne Devlet Hastanesinde yaşanan olayda, bir hekim arkadaşımız, aldığı darbeler sonucunda yaralandı. Çok üzgünüz. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. ‘Zanlı’ olayın akabinde gözaltına alınmıştır. Yargıya güvenimiz tam. Ama bizler, sağlık çalışanları olarak, hasta/ hasta yakınları ile her ilişkimizde, birbirimizde daima aradığımız insanlığa da hep güvenebilmeli değil miyiz?”

diye konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Zonguldak’ta vaka dönüşünde bir ambulansta çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Tünelde Ambulans Alev Aldı !

İzmir'in Konak ilçesinde bir kişi, İlçe Sağlık Müdürlüğü bahçesinde eski eşi Ezgi Gülizar’ı (35), tabancayla vurarak öldürdü.

İzmir’de İlçe Sağlık Müdürlüğü bahçesinde Eşini Silahla Öldürdü !