içinde

ÇOK KOMİKÇOK KOMİK AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Haberlerde Sağlık Personeli Alım Kargaşası ! 71 Bin Sağlık Personeli Alımı mı olacak ?

şaşkın sağlık personeli 112acilfm
şaşkın sağlık personeli 112acilfm

Sosyal medya ve özellikle ulusal haber sitelerinde geçen haberlerin sağlık personeli alımı, ataması bekleyen sağlıkçıların kafasını karıştırmakla beraber farklı umutlara yol açtı..

Öncelikle Cumhurbaşkanı’nın resmi açıklamasına göre Atama Bekleyen Sağlık Personellerine Müjde ! Şubat Ayında 35 bin sağlık personeli Alımı ! haberiyle açıklamıştık.

Ancak bu hafta TBMM’de geçmesi mümkün olan Sağlık bakanlığına bağlı sözleşmeli çalışan 27Bin sağlık personeli sayısının 36Bine çıkarılma düzenlemesinin yeni bir alımmış gibi lanse edilmesi yanlış bir algıya sokmaktadır.

Sağlık Bakanlığı TBMM’ye Sundu ! Sözleşmeli Pozisyon Sayısı 27Binden 36Bine Çıkaracak ! haber içeriğinde bahsedildiği üzere;

Hali hazırda olan

23 bin 464 uzman tabip, 3 bin 498 tabip, 25 sağlık memuru, 9 ebe, 2 hemşire, 1 diyetisyen 1 sağlık tekniker personellerine ilave 10Bin Personel sözleşmeli olarak istihdam edilebilir.

Ancak şöyle de bir gerçek söz konusu ; 35 Bin Sağlık Personeli Alımında Açıklanmayan 12 Bin’lik Kadro Dağılımı Nasıl Olacak ? haberinde bahsettiğimiz üzere açıklanan kısmi kadro dağılımında 12Binlik bir belirsizlik olması Sözleşmeli personel arttırılımının buraya yansıtılabileceği de düşünülebilir.

yani 35Bin personel alımı artmak yerine extra eklenen sözleşmeli personel statüsünün de eklenebileceği düşünülebilir.

Zaten hali hazırda belirtilen rakam sağlık personel alımının içinde sürekli işçi statüsüde mevcut.

Bu haber 112acilfm.net tarafından kişisel bilgi birikimine bağlı düşünceden esinlenerek yazılmıştır. Herhangi bir kulis bilgisi söz konusu değildir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

EMEKLİ HABERLERİ

Emekli Olunca Ne Kadar Maaş Alırım E-Devlet !

Erzurum Sağlık Çalışanları 13. Sessiz Yürüyüşündeler !

Erzurum Sağlık Çalışanları 13. Sessiz Yürüyüşündeler !