içinde

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Doktor Enes Efendioğlu Oldu !

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Doktor Enes Efendioğlu Oldu !
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Doktor Enes Efendioğlu Oldu !

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Emre Topoğlu’un yerine göreve Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Enes Efendioğlu getirildi.

Doktor Enes Efendioğlu kimdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ise Enes Efendioğlu atandı.

Yapılan açıklamada, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Emre Topoğlu’un yerine göreve Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Enes Efendioğlu’nun getirildiği kaydedildi.

Lisans eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, doktora düzeyinde çalışmalarını ise Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsünde tamamlayan Efendioğlu, yurt dışında da çeşitli eğitimler aldı.Türkiye’yi 2019 yılındaki konuşmasıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda temsil eden ve genel kurul döneminde konuşma gerçekleştiren 30 yaş altı ilk Türk olarak da kayıtlara geçen Efendioğlu, FORBES derbisi tarafından da farklılık yaratan en başarılı 30 genç arasında yer aldı.

Ağustos 2022 itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı Sosyal İlişkiler ve İletişim Başkanlığı görevini de yürüten Efendioğlu, Avrupa Gençlik Yönlendirme Komitesi’nin (CDEJ) Fransa’da yapılan genel kurulunda yönetim kurulu üyeliğine de seçildi. Enes Efendioğlu’nun bu göreve seçilmesiyle Türkiye, ilk kez CDEJ içerisinde yönetim kurulu üyeliği seviyesinde temsil edilmiş oldu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

biyosidal Ürün Uygulayıcı Sertifika

İzmir Biyosidal Ürün Uygulayıcı Sertifika Eğitimi !

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Doktor Veli Ozan Çakır Oldu !

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Doktor Veli Ozan Çakır Oldu !