içinde

AğlamakAğlamak AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Gazze’de Ambulans ekipleri ölü ve yaralıları taşıma konusunda zorlanıyor !

Gazze'de Ambulans ekipleri ölü ve yaralıları taşıma konusunda zorlanıyor !
Gazze'de Ambulans ekipleri ölü ve yaralıları taşıma konusunda zorlanıyor !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Refah’ta İsrail ordusunun düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananları barındıracak hastane bulunmadığını ve ambulans ekiplerinin taşıma konusunda güçlük çektiğini bildirdi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamayla, Refah kentinde, İsrail ordusunun yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı kampa düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananları barındıracak hastane bulunmadığı bildirildi.

Bununla birlikte, Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada “Refah kentinde bu sayıda ölü ve yaralıyı barındırabilecek hastane bulunmadığından ambulans ekipleri ölü ve yaralıları taşıma konusunda güçlük çekiyor” ifadeleri yer aldı. Refah Acil Durum Komitesi’nden yapılan açıklamada da İsrail ordusunun”güvenli” dediği bölgedeki yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını bombaladığı ve bu saldırının İsrail ordusunun “güvenli bir yer bulunmasına” ilişkin iddialarını çürüttüğü belirtildi.

Öte yandan, başta ABD olmak üzere, uluslararası toplumun İsrail’e karşı caydırıcı önlemler alamadığı ve Uluslararası Adalet Divanı (UAD) kararlarının uygulanmadığına dikkat çekilen açıklamada, bu durumun “İsrail’e yüz binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı Refah’ta daha fazla katliam yapması için yeşil ışık yaktığı” kaydedildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

mahkeme

İzmir’de Geçen Olayda ki Sapık hemşireye kadın hakimin şerhi !

Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Derneği Onursal Başkanı, Trafik ve Yol Güvenliği Uzmanı İhsan Memiş

Acil İlaç Araçları Resmi mi? Trafikte ‘acil ilaç’