içinde

Gaziantep’te Meydana gelen Feci Ambulans Kazasının adli tıp raporu çıktı..

Gaziantep'te 16 kişinin öldüğü kazanın raporu
Gaziantep'te 16 kişinin öldüğü kazanın raporu
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Gaziantep-Nizip otoyolunun 20’nci kilometresinde 20 Ağustos’ta kontrolden çıkan otomobil, bariyerleri aşıp, dere yatağına devrildi.

İhbarla bölgeye sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Bu sırada Şanlıurfa’ya giden İhlas Haber Ajansı ekibi de yardım için bölgede durdu.

İHA muhabirleri Muhammed Abdulkadir Esen ile Umut Yakup Tanrıöver’in de aralarında olduğu kişilerin kurtarma çalışmaları sırasında, İstanbul’dan Diyarbakır’a giden Abdülkadir Memiş yönetimindeki 33 SR 157 plakalı ‘Özel Diyarbakır’ turizm firmasına ait yolcu otobüsü, zikzaklar çizerek devrildikten sonra yan yatıp, sürüklendi.

Sürüklenerek önüne gelene çarptı
Metrelerce sürüklenen otobüs, emniyet şeridindeki itfaiye aracı ile ambulans ve kurtarma çalışmalarına katılanlara çarptı. Kazada sağlık personeli Tuba Uzdilli, Abdullah Kütük, Halil Özden, itfaiye erleri Ahmet Polat, Mehmet Polat, Mehmet Bozkurt, İHA muhabirleri Muhammed Abdulkadir Esen, Umut Yakup Tanrıöver’in de aralarında olduğu 16 kişi yaşamını yitirdi, 30 kişi de yaralandı.

Hız limiti saatte 130 kilometre olarak tespit edilen otobüsün şoförü Abdülkadir Memiş tutuklandı.
DHA’nın haberine göre; Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi üzerine, Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nce hazırlanan rapor, 7 Şubat’ta hakim karşısına çıkacak olan otobüs şoförü tutuklu sanık Abdulkadir Memiş hakkında açılan dava dosyasına sunuldu.
Hakimiyeti kaybedip frene bastı
Hukuk profesörü ve mühendislerin yer aldığı heyetin hazırladığı raporda; sürücü Abdulkadir Memiş’in, olay mahalline geldiğinde aracının hakimiyetini kaybedip frene bastığı, sağa doğru yönelerek su kanalına girdiği, daha sonra sola doğru direksiyonu kırarak aracını yola döndürdüğü, yol üzerinde zikzak çizerek ilerlediği sırada aracının hakimiyetini tamamen kaybedip, aracı sağ yanına devirerek olay mahallinde bulunan ambulans ve itfaiye araçlarına çarptığı belirtildi.

387 metre sonra araç durabildi
Raporda, otobüsün ilk fren iziyle durduğu nokta arasında 387 metre mesafenin olduğuna işaret edildi. Yol kenarında herhangi bir yağ akıntısının görülmediği ve yol kenarına duba konulduğunun tespit edildiğine yer verildi.

Sanık Abdulkadir Memiş’in, mahal şartlarının üzerinde bir hızla dikkatsiz ve tedbirsizce seyrini sürdürmesi neticesi sevk ve idare hatasıyla aracının hakimiyetini kaybederek davaya konu kazanın meydana gelmesine sebebiyet verdiğine dikkat çekilen raporda, dikkat ve özen yükümlülüklerine aykırı davranışı ile asli derecede kusurlu olduğu belirtildi.

Söz Gelmişken #112AcilFm olarak Kazada vefat eden sağlık personeli Tuba Uzdilli, Abdullah Kütük, Halil Özden tekrardan Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dielriz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

sağlık bakanlığı

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Temizlik Görevlisi Kurası tamamlandı !

ısparta şehir hastanesi

Isparta Şehir Hastanesi’nde Doktoru Başından Yaraladı !