içinde

O da NeO da Ne

Gaziantep Şehir Hastanesinde Şaibeli Olaylar Silsilesi !

Gaziantep Şehir Hastanesi
Gaziantep Şehir Hastanesi
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Geç açılan Şehir Hastanesi’ne Ankara’dan değil, Gaziantep’teki devlet hastanelerinden doktor ve sağlık ekibi atanması, Şehir Hastanesi’ni güçlendirirken, diğer hastaneleri çökertti.

Şu anda Şehir Hastanesi’nde bulunan 470 doktorun üçte ikisinin Gaziantep’teki devlet hastanelerinden görevlendirildiği, sadece Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde bulunan 290 doktordan 200’ünün Şehir Hastanesi’ne çekildiği, çok azının Ankara’dan atamasının yapıldığı öğrenildi.

Öte yandan Şehir Hastanesi’nde doktor açığının devam ettiği, şu anda 900 doktor ihtiyacı olduğu öğrenildi.

İHALE BİLMECESİ
Doktor açığının yanı sıra Şehir Hastanesi Başhekiminin yaptığı 360 Milyon liralık ihalede gündemden düşmüyor. Adanalı bir firmanın aldığı İhaleyle ilgili soru işaretleri var. Başhekimin Adana’dan gelmesi, ihaleyi de Adanalı bir firmanın alması kafaları karıştırıyor.

Gaziantep Milletvekillerinin de haberdar olduğu ihaleyle ilgili Sağlık Müdürlüğü ve Başhekimliğin kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

ATAMALAR DA DİKKAT ÇEKİYOR
Bu arada son günlerde Adana ve Ordu’dan yapılan yönetici atamaları da dikkat çekiyor. Bu konuda şikayet üzerine şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Gaziantep’te sağlık sektörü yara almaya devam ediyor.

Zaten Devlet hastanelerinden doktor ve teknik personel çekilerek, Şehir Hastanesi’nin güçlendirilmeye çalışılmasıyla devlet hastaneleri çökertildi, vatandaşlar özel hastanelere mahkum edildi, bunların üzerine şaibeli ihale iddiaları, kafa karıştıran yönetici atamaları can sıkıyor.

Kaynak: olaymedya.com

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Diyarbakır'da Yine Bir Ambulansı Zarar Verildi ! Camını meyve kasası ile kırdı..

Diyarbakır’da Yine Bir Ambulansı Zarar Verildi ! Camını meyve kasası ile kırdı..

CHP Grup Başkan Vekili özgür Özel

Bülent Arınç: O benim kahramanım. Özgür Özel benim hukukumu korudu..