içinde

O da NeO da Ne

Falyalı cinayetinde Doktor Ve Ambulans Ekibi Dinlendi !

112acilfm
112acilfm

112AcilFm – Girne Çatalköy mevkiinde evine giderken düzenlenen suikast sonucu öldürülen Kıbrıslı Türk İş İnsanı Halil Falyalı ve beraberindeki şoförü Murat Demirtaş’ın ölümüyle ilgili Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dördüncü duruşma gerçekleşti. Olayla ilgili olarak KKTC’de tutuklu bulunan zanlılar Ömer Tunç, Veysel Sare ve Musa Çiçek yeniden yargı huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede üçüncü tanık olarak Girne Akçiçek Hastanesi’nde görev yapan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Özcan Hüdaverdi dinlendi.

Mahkemede olay gününü anlatan Hüdaverdi, 112 Komuta Merkezi’nden gelen bilgiyle ateşli silah yaralanması bilgisi aldıklarını ve hemen ambulansla olayın yaşandığı bölgeye hareket ettiklerini dile getirdi.

Olay yerine vardıklarında bölgenin kalabalık olduğunu söyleyen Hüdaverdi, aracın yanında kaldırımla araç arasında yerde yatan Falyalı’ya yöneldiğini ancak bölgenin karanlık ve dar olmasından dolayı ilk müdahalenin ardından hemen sedye yardımıyla ambulansa taşınarak ambulans içerisinde müdahaleye devam ettiğini anlattı.

Hüdaverdi, ateşli silahla ağır yaralanan Falyalı’nın ambulansla önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne ve burada yapılan müdahalenin ardından yine aynı ambulans ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldığını dile getirdi.

Ekinci: İki adet Kalaşnikof marka silah ve bir adet 9 mm tabanca fotoğraflandı.

Daha sonra dördüncü tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü, Adli Şube birimine bağlı Olay Yer İnceleme Uzmanı Burak Ekinci dinlendi.

Mahkemeden olay gününü ve sonrasını anlatan Ekinci, olayın yaşandığı gün, olay yerini incelemek için gittiğini, olay yerindeki incelemesini yaptığını aktardı. Ekinci, olay gününden bir gün sonra (9 Şubat 2022) olayla ilgili olarak Karakum’da bulunan bir alışveriş merkezi civarında ZPH 927 plakalı bir araçtan parmak izleri aldığını ardından aynı tarihte, olayın yaşandığı bölgede bulunan bir ikametgâhta bir adet mermi nüvesi fotoğrafladığını ve yine aynı tarihte otopsiye katıldığını, 10 Şubat 2022 tarihinde SL 001 plakalı aracın ön paneli söküldükten sonra araçta çıkan mermi çekirdeğini fotoğrafladığını, olay yerinden toprak örnekleri aldığını ve 13 Şubat 2022 tarihinde Ozanköy-Çatalköy yolu üzerinde bulunan bir köprüde iki adet kalaşnikof marka silah ve bir adet 9 mm tabancayı fotoğrafladığını çektiğini mahkeme huzurunda dile getirdi.

Mahkeme’de tanıkları dinleyen Girne Ağır Ceza Mahkeme Başkanı, emare niteliğinde mahkemeye sunulan bir CD’nin bozuk olduğu, gerekli emarenin temin edilmesi gerektiğini söyleyerek, duruşmanın 27 Ekim Cuma gününe ertelenmesine emir verdi.

Kaynak: Kamalı Haber

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Gazzeli Doktor elinde tuttuğu şehit bebekle seslendi: İnsan hakları kuruluşları nerede?

Gazzeli Doktor elinde tuttuğu şehit bebekle seslendi: İnsan hakları kuruluşları nerede?

Körfez Devlet Hastanesi

Körfez Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası için 3.Kez İhale..