içinde

Ezgi Mola’nın Annesi, Doktora Açtığı Dava Kendisi Kusurlu Çıktı !

ezgi mola ve annesi
ezgi mola ve annesi

Ezgi Mola‘nın annesi Jale Erkan, geçirdiği felç sonrası yüzünde oluşan hasar nedeniyle Prof. Dr. Tamer Koldaş tarafından göz kapağı kaldırma ameliyatı oldu.

Prof. Dr. Tamer Koldaş 160 bin TL’lik tazminat davası

Ameliyat sonrası nörolojik sıkıntılar yaşadığını iddia eden Jale Hanım, profesöre 160 bin TL’lik tazminat davası açtı. Ancak Jale Erkan’a Adli Tıp Kurumundan kötü haber geldi.

Kurum tarafından, profesörün ameliyatta kusursuz olduğu, ameliyat sonrası Erkan’ın başka hekime giderek tedaviyi aksattığı, yine başka hekim tarafından ameliyat olarak olayda kusurlu olduğu rapor edildi.

ezgi mola ve annesi
ezgi mola ve annesi

Ezgi Mola’nın annesi Jale Erkan, yüz felci geçirdi

Ünlü oyuncu Ezgi Mola’nın annesi Jale Erkan, 2013 yılında yüz felci geçirdi. Yüzünde hasar oluşan Erkan, tedavi olmak amacıyla nöroloji doktoru Lale Koldaş’a gitti. Koldaş, Erkan’ı plastik cerrahı eşi Prof. Dr. Tamer Koldaş’a yönlendirdi.

Prof. Dr. Tamer Koldaş; Erkan’ın yüzündeki hasarı giderebileceğini söyledi. Bunun için belirli bir ücret karşılığında anlaşan Koldaş, 2018 yılında Erkan’ı ameliyat ederek, göz kapağını kaldırdı.

Ancak ameliyat sonrası nörolojik sıkıntılar yaşadığını iddia eden Erkan, yemek yemekte zorluk çektiğini, konuşurken dudağını ısırdığını ve yediklerini dökmeye başladığını ileri sürerek, ameliyatı gerçekleştiren doktor Tamer Koldaş’a 150 bin lira maddi, 10 bin lira manevi tazminat davası açtı.

Erkan, doktorun ameliyat öncesi Aydınlatılmış Onam Formu’nun sadece ilk ve son sayfasının davacıya imzalatıldığını, formu okumadığı için başına gelecekleri bilmediğini ve doktorun kendisini aydınlatılmadığını ileri sürdü.,

OPERASYON ESTETİK İÇİN DEĞİL TEDAVİ İÇİN YAPILDI

Hakkında açılan davaya cevap veren Prof. Dr. Tamer Koldaş,

Yüz felcine bağlı olarak yüzünde oluşan hasar nedeniyle davacı hasta, muayene, tedavi gereksinimi ve yapılacak ameliyat ile ilgili Erkan’a bilgi verdiğini, göz kaldırma operasyonun estetik amaçlı olarak yapılmadığını ve ana hedef estetik kaygı değil, hastalığın tedavisi amacıyla yapıldı

Prof. Dr. Tamer Koldaş

dedi.

Erkan’ın iddia ettiği gibi aydınlatılma formunun kendisine bilgi verilmeden imzalanmasının mümkün olmadığını kaydeden Koldaş, Erkan’ın ameliyat sonrası düzenli kontrollerine gelmediğini, pansuman dahi yaptırmadığını ve uyarılarını dikkate almadığını beyan etti. Profesör, Erkan’ın ameliyat sonrası başka hekimlere giderek ameliyat olduğunu ve burada kusursuz olduğunu belirtti.

ADLİ TIP: ‘DOKTOR KUSURSUZ’ DEDİ.

İstanbul Tüketici Mahkemesinde görülen davada Jale Erkan, Adli Tıp Kurumu heyeti tarafından muayene edildi. Yapılan muayene sonrası Kurum, mahkemeye bir rapor sundu. Raporda, Erkan’ın üst göz kapağına altın plak yerleştirilmesi ve alt göz kapağı lifting ameliyatı endüksiyonunun ve uygulama seklinin tıbben doğru olduğu kaydedildi.

Erkan’ın ameliyat sonrası gelişen komplikasyonların düzeltilmesi için başka merkeze başvurarak ilgili hekimin takip ve komplikasyon yönetiminden çıktığı, Plastik, ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Tamer Koldaş’ın eylemlerinin tıp biliminin ilke ve kurallarına uygun olduğu kaydedilen raporda, Erkan’ın uygulamalarda aydınlatılmış onamın yazılı veya sözlü alınabileceği yine burada doktorun eksik veya kusur olmadığı belirtildi.

Dava, sürüyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

HATAY 112 ACİL DARP

Hatay’da 112Acil Çalışanı, Vaka Tarafından DARP EDİLDİ !..

Siyasi Partilerin Sağlık Politikaları Masaya Yatırılıyor

Siyasi Partilerin Sağlık Politikaları