içinde

sevdimsevdim

Dr. Mehmet Burak 2. kez Amerika’nın En İyi Hekimleri Arasında !

Doktor Mehmet Burak
Doktor Mehmet Burak

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Dr. Mehmet Furkan Burak, 2. kez Amerika’nın en iyi hekimleri arasına girdi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2011 yılında mezun olan Dr. Mehmet Furkan Burak, Harvard Üniversitesinde sürdürdüğü çalışmalarla başarılar elde etmeye devam ediyor.

Amerika’da diyabet ve obezite üzerine yürüttüğü başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Dr. Mehmet Furkan Burak, bu yıl da Amerika’nın en iyi hekimleri arasına seçildi.

Harvard Üniversitesinin Genetik ve Kompleks Hastalıklar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’in daveti üzerine girdiği Harvard’da Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma üst-ihtisasını yapan Endokrinoloji Uzmanı Doktor Furkan Burak, temel bilimler ile klinik çalışmalar arasında köprü olan başarılı çalışmaları nedeniyle bu yıl Amerika’nın en iyi hekimleri arasına seçildi.

Dr. Mehmet Furkan Burak Kimdir ?

Dr. Burak, Brigham ve Kadın Hastanesi/Harvard Tıp Fakültesi’nde translasyonel immünometabolizma araştırma grubunun lideri ve Harvard Chan Halk Sağlığı Okulu (HSPH), Moleküler Metabolizma Bölümü’nde temel bilim araştırmacısı olan bir endokrinolog ve öğretim üyesidir. Araştırmaları esas olarak yağ dokusu kaynaklı moleküllerin obezitedeki rolüne ve diyabet, yağlı karaciğer hastalığı ve astım gibi obezite ile ilişkili immünmetabolik hastalıklarda yeni tedavi stratejilerinin geliştirilmesine odaklandı.

Obezite ve immünometabolizma alanına yüksek etkili yayınlarla (Bilim Çeviri Tıbbı, JCEM, Hücre Metabolizması, Doğa İlaç Keşfi, Doğa Endokrinolojisi) katkıda bulunmuş, ‘Obezitede ilaç etki mekanizması’ konulu kitap bölümüne davet edilmiş ve ilaç keşif metabolizmasında ABD patentlerine lisans vermiştir. alan.

Endokrin Derneği Erken Araştırmacılar Ödülü, Birleşmiş Milletler (BM) Dünyanın En İyi Seçkin Gençleri (TOYP) 2016 tıbbi yenilik ve bilimsel gelişim kategorisinde Türkçe bölüm birincisi, Translational Tersus Yaşam Bilimleri Bursu (2,5 Milyon Dolar), Charles A. King-Bank of America Trust Doktora Sonrası Bursu ödülü, Amerikan Klinik Endokrinologlar Birliği (AACE) 2018 Genç Araştırmacı ödülü, American College of Physicians (ACP) 2020 Ulusal özet kazananı, Massachusetts 2016’nın en iyi araştırma projesi, Uluslararası Uzman Paneli Üyesi Birleşik Krallık Astım/İngiliz Akciğer Derneği, Dubai Harvard Vakfı Açılış Bursu, Obezite Araştırma Merkezi P30 NIH hibesi, Avrupa Diyabet Çalışmaları Birliği (EASD) genç bilim insanı hibe ödülü, Discover Brigham Araştırma Mükemmellik Ödülü, Harvard Obesity-CVD Incubator en iyi proje ödülü.

Dahiliye ve Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma (ABIM) ve Obezite Tıbbı (ABOM) alanlarında üçlü kurul sertifikasına sahiptir. Klinik pratiği obezite, diyabet, paratiroid bozuklukları ve immünometabolizma üzerine odaklanmaktadır. Ayrıca MA valisi tarafından MassHealth İlaç Kullanımı İnceleme kuruluna endokrinolog olarak atandı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

112acilfm mahkeme emsal haber

Doktora Saldırmıştı Mahkemede; ‘Psikolojim o an iyi değildi. O sinirle kendisini itekledim ve burnunu masaya çarptı’

HEMŞİREYİ İNTİHARA SÜRÜKLEYEN MOBBİNG, SORUŞTURMA İZNİ VERİLMEDİ !

HEMŞİREYİ İNTİHARA SÜRÜKLEYEN MOBBİNG, SORUŞTURMA İZNİ VERİLMEDİ !