içinde

sevdimsevdim

Doktorundan Ter kokusunu engelleyen yöntem !

Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Sosyal medyada cilt bakımı ve hijyen hakkında tüyolar paylaşan Dr. Sina Ghadiri, koltuk altı kokusunu bir türlü gideremeyenlere farklı çözüm önerileri sundu. Endişe duyanların bu yöntemi mutlaka denemesi gerektiğini söyledi.

Doktor, kokuyu ortadan kaldırmak için kullanılacak en iyi yöntemin glikolik asit olduğunu söyledi. Bu asit doğru kullanıldığında ter kokusunu yok etmeye yarayabilir. Paylaşımın altına işe yaradığına dair pek çok yorum geldi.

Deodorant kullanmak ter kokusunu gidermek için mantıklı bir çözüm yolu olsa da, her zaman yeterli olmayabilir. Kontrol etmekte zorlanan insanlar için glikolik asidin faydalı bir yöntem olduğu düşünülüyor.

Glikolik asit, şeker kamışından elde edilen şeker pancarı ve bazı meyve türlerinde doğal olarak bulunan bir asit çeşididir. Cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılır, cilt yenilenmesi sağlayabilir.

Dermatologlar, glikolik asidin cildin pH seviyesini düşürdüğünü, kokuya neden olan bakterileri azaltarak vücut kokusunu hafiflettiğini düşünüyor. Ancak bu asit çeşidinin uzman kontrolü dışında kullanılmaması gerektiği vurgulanıyor.

Glikolik asit kullanımı faydalı olsa da, doğru kullanılmalıdır. Bazı riskleri beraberinde getirerek cilt tahrişine, lekelere neden olabilir. Özellikle koltuk altı gibi ince dokulu bölgelerde kızarıklık, pullanma ve farklı hassasiyetlere yol açabilir.

Doktorlara göre bu bölgelerde kullanılması gereken maksimum glikolik asit miktarı %8-%10 arasında. Ancak her cilt yapısına göre değiştiği için bu miktar da bazı kişilerin cildini tahriş edebilir. O nedenle uzmanlar ‘konsantrasyon ne kadar düşükse o kadar iyidir’ diyor.

Ayrıca kullanıcıların ürünü uzun süre bekletmesinin doğru olmayacağı belirtiliyor. Haftada en fazla bir veya iki defa uygulanması gerekiyormuş. Doktorlar, ürünü tek başına uygulamak yerine glikolik asit içeren deodorantlara yönelmeniz gerektiğini ifade ediyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Kocaeli Şehir Hastanesi sosyal medyadan ve İŞKUR üzerinden iş ilanı !

Kocaeli Şehir Hastanesi sosyal medyadan ve İŞKUR üzerinden iş ilanı !

Amasya İl Sağlık'tan Acil Sağlık Personeline ÇİLYAD Eğitimi !

Amasya İl Sağlık’tan Acil Sağlık Personeline ÇİLYAD Eğitimi !