içinde

SinirliSinirli

Doktoru Yolda Sopayla Darp Edenlere 7 yıl 6’şar ay Hapis Cezası !

Sağlıkta Şiddet Doktor Ekin Hürel Günay'ın Gözüne Mâl Oldu !
Sağlıkta Şiddet Doktor Ekin Hürel Günay'ın Gözüne Mâl Oldu !

Torbalı 3. Asliye Ceza Mahkemesi, Doktor Ekin Hürel Günay‘ı mesai bitimi yolda sopayla darp ettikleri gerekçesiyle 7 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırılan S.A., F.A. ve S.A. kardeşler hakkındaki kararın detayları açıklandı.

Sopalı Sağlıkta Şiddet Doktor Ekin Hürel Günay’ın Gözüne Mâl Oldu ! haberiyle duyurmuştuk.

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada, olay anına ait detaylı kamera görüntülerinin incelendiği vurgulanarak, sanıkların müştekinin aracını takip etmeleri ve sonrasında gerçekleşen saldırının net bir şekilde görüldüğü ifade edildi.

Mahkeme kararına göre, olayın öncesinde sanıkların aracının müştekinin aracının arkasından geldiği belirtildi. Üç kişinin ellerinde sopalarla saldırarak doktor Günay’ı dövdüğü anlatılan gerekçeli kararda, doktorun ilk muayenesinde hayati tehlikenin bulunduğu kaydedildi. Yapılan muayenelere göre, Günay’ın sağ gözündeki fonksiyonel kaybın yüzde 10’dan fazla, yüzde 50’den az olduğu belirlendi.

Sanıkların savunmaları da karara yansıdı. Sanıklar, olay günü doktorla tesadüfen karşılaştıklarını, daha önce yaşanan olayı konuşmak amacıyla araçtan indiklerini ve doktorun hakaret etmesi üzerine saldırdıklarını iddia etti. Ancak, kamera kayıtlarında sanıkların elinde sopaya benzer bir cisimle araçtan indikleri ve doktoru darbettikleri açıkça görüldüğü belirtilerek, sanık savunmalarının suçtan kaçmaya yönelik olduğu kanaatiyle haksız tahrik indirimi yapılmadığı ifade edildi.

Gerekçeli kararda, sanıkların doktoru takip etmedikleri yönündeki beyanları ile güvenlik kamerası kayıtlarındaki tespitin çeliştiği vurgulandı. Ayrıca, daha önceki sağlık ocağındaki olay ile bu dosyaya konu olay tarihi arasında yaklaşık 2 ay geçtiği ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını gerektiren bir hiddet veya şiddetli elemin etkisinden bahsedilemeyeceği belirtildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Doktor Tayyar ile Hemşire Özlem Öz Çiftine 550Bin TL Ceza !

Doktor Tayyar ile Hemşire Özlem Öz Çiftine 550Bin TL Ceza !

Doktor Onur Karakayalı

Kocaeli 112 Acil Hizmetleri Başhekimi Doktor Onur Karakayalı Oldu !