içinde

O da NeO da Ne

Doktorlar, Fincancı’nın hekimleri temsil etmediğini vurgulayarak istifa etmesi gerektiği..

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan verilen hapis kararının ardından, hekim örgütlerinden açıklama geldi.

Hekim örgütleri, Fincancı’nın hekimleri temsil etmediğini vurgulayarak istifa etmesi gerektiğini söylediler. Fincancı hakkında önceki gün silahlı terör örgütü propagandası yapmak suçundan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Fincancı’yı desteklediğini her seferinde beyan eden TTB Merkez Konseyi de Fincancı’nın tahliye kararını sevinçle karşıladı. TTB’nin Türk ordusuna karşı tutum almasını hekim örgütleri sert şekilde eleştirdi.

İzmir Hekim Güçbirliği Başkanı Dr. Suat Kaptaner, Fincancı’yı istifaya davet ederek,

“Terör örgütü PKK’nın TV kanalında örgütün kimyasal savaş iftiralarına destek açıklamaları nedeniyle hapis cezasına çarptırılan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Fincancı, Türk hekimlerinin meslek örgütü TTB Merkez Konseyi Başkanlığından derhal istifa etmelidir.”

Dr. Suat Kaptaner

ifadelerini kullandı.

Tabip Sen Genel Başkanı Ahmet Erçek, Fincancı’nın hekimler nazarında karşılığı olmadığını belirtti. Erçek, hekimlere odalarına sahip çıkma çağrısı yaparak şunları kaydetti:

“Bu karar Şebnem Korur Fincancı’nın hekimler nazarında bir karşılığının olmadığını gösterdi. Hekimleri temsil etmediği görüldü. TTB dışında hiçbir hekim örgütü Şebnem hocayı desteklemedi. Şebnem hanım aslında, sadece kendisi ve çevresindeki aveneyi temsil eden, kendi ideolojisini sanki Türk tabiplerinin kahir ekseriyeti böyle düşünüyormuş gibi dayatan, hekimler nazarında hiçbir karşılığı olmayan kişi. Ben bir hekim olarak Şebnem hocanın oradan istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum. Böyle ceza mahkemelerinde bir hekim örgütü başkanının terörden hüküm almış olması, aslında bir dakika bile beklemeden istifa etmesini gerektirir. “Türk ordusuna kimyasal silah kullanıyor demek densizliktir. Sağlık ve Adalet Bakanlıkları bu konuda soruşturma yürütmeli, en azından bu dava neticelendirilene kadar Merkez Konseyi’ne el çektirilir. Yine hukuku uygulamak gerekiyor. Hüküm kesinleşene kadar Şebnem hocanın da oradan Sağlık Bakanlığı eliyle gönderilmesi lazım.

“Meslektaşlarımıza çağrımızdır: Odalarınıza sahip çıkın, seçimlere katılın. Bunlar yüzde 1-2’yle buraları işgal ediyorlar. Ondan sonra hekimleri temsil etmeyen insanlar gidip Türk ordusuna terörist diyorlar. Yıllardır atanını seven insanlar bu mücadeleyi yürütüyor ama birçok hekim sanki orada hiç oda yokmuş gibi davranıyorlar. Odanıza sahip çıkın, vatansever cephede yer alın.”

Ahmet Erçek

‘FIRSAT VERİLİRSE NASIL YÖNETİLİR GÖSTERİRİZ’

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Doktor Ali Coşkun, TTB Merkez Konseyi üyeleri hakkında da işlem yapılması ve vatansever hekimlerin TTB’yi yönetmesi gerektiğini söyledi. Coşkun şunları aktardı:

“Aslında geride kalan TTB Merkez Konsey üyeleri de Şebnem Korur Fincancı’nın yaptığı açıklamalara destek verdiler. ‘Açıklamaya katılıyoruz’ dedikleri için de böylece suç ve suçluyu övme eylemini gerçekleştirdiklerini düşünüyorum. Umarım yüce Türk adaleti, diğer TTB Merkez Konseyi üyeleri için de suçu ve suçluyu övme eyleminden haklarında işlem yapacaktır.

“Bu durum sonunda belki de mevcut TTB Merkez Konsey üyelerinin tamamının yönetimden el çektirilerek, yerlerine, içinde benim de bulunduğum, milli çizgiden asla taviz vermeyen ve Türk adından şeref duyan Anadolu tabip odalarının delegeleri ve başkanları yedek sıralardan asil üyeliğe geçeceklerdir. “İşte o fırsat bize verildiği takdirde, milli çizgideki Türk Tabipleri Birliği nasıl yönetilir, güzel ülkemize ve aziz milletimize nasıl fayda sağlayabilir, aziz milletimiz görecektir inşallah.

“Tünelin ucu kapkaranlık iken, üç sene önce bu duygularla yola çıkmıştık. Rabbime şükürler olsun şimdi tünelin ucundaki ışık göründü. İnşallah bu kutlu yürüyüşün taçlandırılması ben ve arkadaşlarıma nasip olur, ama şimdi olmasa da eminim ki arkamızdan gelecek olan genç Türk hekimleri, Türk Tabipleri Birliği’ni layık olduğu çizgiye çıkaracaklardır.

“Biz bu yola çıkarken ikbal ve gelecek endişesi olmadan, sadece içimizde yanan milli duygularla ve genç Türk hekimlerimizden ve onların hizmet ettiği Aziz milletimizden aldığımız güç ile yola çıktık.”

FİRARİ FETÖ’CÜLER DESTEK VERDİ
FETÖ firarisi Adem Yavuz Arslan, sosyal medyadan

“TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın tutukluluğu bitti. Saçma bir davaydı ve haksız hukuksuz bir şekilde hapisle sonuçlandı. Ancak TSK’nın kimyasal silahı var mı yok mu? Kullanıldı mı kullanılmadı mı? MSB Akar’a göre TSK’da kimyasal silah yok.”

Adem Yavuz Arslan

mesajı attı.

Tuncay Opçin ise Şebnem Korur Fincancı’nın tahliye haberi için “Günün en güzel haberi” paylaşımını yaptı.

kaynak: aydinlik.com.tr

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

new york grev

7 binden fazla hemşirenin katıldığı 3 günlük grev Anlaşmayla Sona Erdi !

hemşire para

2023 Memur Maaş Kat Sayıları !