içinde

AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Doktora Saldırmıştı Mahkemede; ‘Psikolojim o an iyi değildi. O sinirle kendisini itekledim ve burnunu masaya çarptı’

112acilfm mahkeme emsal haber
112acilfm mahkeme emsal haber

Bursa Şehir Hastanesi‘nde bir doktora saldırdığı iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı. Bursa 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Tayfun E. (31), müşteki Uzm. Dr. Nihan Alkış (41), bazı hekimler ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan sanık Tayfun E., olay günü annesini hastaneye getirdiklerini ve randevu aldıkları hekimin odasını ararken müştekinin olduğu odaya girdiklerini ifade etti. Ancak, odanın boş olduğunu öğrenince özür dileyerek çıktıklarını ileri süren sanık,

“Bu sırada müştekinin bana ‘öküz’ dediğini duydum. Psikolojim o an iyi değildi. O sinirle kendisini itekledim ve burnunu masaya çarptı. Olayın ardından pişman oldum. Düştükten sonra ona tekme atmadım. Tutukluğumun sona erdirilmesini talep ederim.”

şeklinde savunma yaptı.

Müşteki Nihan Alkış ise olay günü sanığın annesiyle birlikte içeri girdiğini ve başka bir hekimin odasını sorduklarını belirtti. Onlara odanın yerini gösterdiğini ifade eden Alkış,

“Muayenemi tamamladıktan sonra sanık içeri girdi ve bana yumruk attı. Yere düştüm, çalışma arkadaşlarım sanığı üzerimden aldı. ‘Öküz’ şeklinde bir hitapta bulunmadım, şikayetçiyim.”

dedi.

Mahkeme, duruşmayı sonlandırarak kararını açıklamak üzere ileri bir tarihe erteledi.

Geçen yıl 30 Ekim’de Bursa Şehir Hastanesi Hematoloji Polikliniği’nde görevli Uzm. Dr. Nihan Alkış, poliklinikte bir hastasını muayene ederken odasına başka bir hastanın yakını Tayfun E. girmişti.

Bu kişi, Alkış’a başka bir hekimin odasını sormuş, söz konusu doktorun polikliniğini bilmediğini belirten ve hasta yakınından dışarı çıkmasını isteyen Alkış, Tayfun E. tarafından darbedilmişti.

Hasta yakınının yumruk atması sonucu yaralanan Alkış, gözetim amacıyla beyin cerrahi servisine yatırılmıştı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Nilüfer Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Tayfun E, adliyeye sevk edilmiş ve “kamu görevlisine karşı görevi sebebiyle kasten yaralama” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

chp siyaset haberleri

İlaç şirketlerinin menfaatlerini önceleyen, sağlık emekçilerini baskı altına alarak köleleştirme yasası..

Doktor Mehmet Burak

Dr. Mehmet Burak 2. kez Amerika’nın En İyi Hekimleri Arasında !