içinde

AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Doktor Volkan Kılınçoğlu ikinci kez hakim karşısına çıktı !

Doktor Volkan Kılınçoğlu ikinci kez hakim karşısına çıktı !
Doktor Volkan Kılınçoğlu ikinci kez hakim karşısına çıktı !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Otomobiliyle çarptığı ATV’de bulunan Hüseyin Akın ile Kerim Gündoğan’ın ölümüne sebep olduğu iddia edilen tutuklu sanık Prof. Dr. Volkan Kılınçoğlu ikinci kez hakim karşısına çıktı.

İkinci duruşmada maktul ailelerinin avukatları, kazada yaralanan sanığın kanındaki alkolün temizlenmesi için ambulansla 1 saat kadar dolaştırıldıktan sonra hastaneye getirildiğini iddia ederken sanık ise bu iddiaları, “Alkol iddiaları imkansız, tıpta böyle bir şey mümkün değil” diyerek yalanladı. Kılınçoğlu aynı zamanda

“Bu acı 3 eve düştü. Ben de bir babayım ve iki ailenin acısını sonuna kadar yaşıyorum. Ben hep doğru söyledim. 5 kez kusursuz olduğum raporlarla doğrulandı. Bunlardan 3’ü bilirkişi raporudur. Siz devlet kurumlarına inanmayacak mısınız?”

savunmasını yaptı.

Gaziantep’te otomobiliyle çarptığı ATV’de bulunan Hüseyin Akın (14) ile Kerim Gündoğan’ın (14) ölümüne sebep olduğu iddia edilen tutuklu sanık Prof. Dr. Volkan Kılınçoğlu, Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesinde “Taksirle birden çok kişinin ölümüne sebep olmak” suçundan 18 yıla kadar hapis cezası talebiyle ikinci kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Volkan Kılınçoğlu, ikinci duruşmaya da SEGBİS’le bağlandı. Duruşmada, sanık Av. H. Mehmet Balcı ve Av. Mehmet Sait Bozhüyük ile Hüseyin Akın’ın aile avukatları Av. Mutlu Can Dağlı, Av. Doğan Canbolat, Av. Mustafa Edip İzol ve Av. Gizem Kaleoğlu, Av. Suat Genç yanı sıra tanıklar da hazır bulundu.

5 KEZ KUSURSUZ RAPORU ALDI

Duruşmada söz alan ve savunmasını yapan sanık Prof. Dr. Volkan Kılınçoğlu,

“Bu acı 3 eve düştü. Ben de bir babayım ve iki ailenin acısını sonuna kadar yaşıyorum. Ben hep doğru söyledim. 5 kez kusursuz olduğum raporlarla doğrulandı. Bunlardan 3’ü bilirkişi raporudur. Siz devlet kurumlarına inanmayacak mısınız? Kaza 17.13’te oldu. Kazadan sonra doktor arkadaşlarımla konuştum. Bir kaza geçirdim ve şoktaydım. Yerde yatan 2 gence yardım edebilmek için doktor arkadaşlarımı aradım. Çünkü onlara müdahale etmek istedim. Eşimi ve evimizin güvenlik görevlisini de aradım”

ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN İDDİA

Duruşma sırasında söz alan maktul ailelerinin avukatları, kaza sonrası yaralanan ve kanında alkol tespit edildiği öne sürülen otomobil sürücüsü Volkan Kılınçoğlu’nun kanındaki alkolün temizlenmesi için ambulansla 1 saat kadar dolaştırıldıktan sonra hastaneye getirildiğini ve ambulansa eşi ve doktor arkadaşı ile birlikte bindiğini iddia etti. Avukatlar, sanığın olay sonrası bir inşaat firması ile görüştüğünü de öne sürdü.

TIPTA MÜMKÜN DEĞİL

Duruşma sırasında kanındaki alkolün temizlenmesi için ambulans ile 1 saat kadar dolaştırıldıktan sonra hastaneye getirildiği iddialarına da cevap veren sanık Kılınçoğlu,

“Avukatların vücudumdaki alkolün kanımdan atılması için söylediği iddialar imkansızdır. Bir hekim olarak tıpta böyle bir şeyin mümkün olmayacağını söylemek istiyorum. Ben yemin etmiş bir doktorum ve kimsenin ölümüne sebep olmak istemem”

ifadelerine yer verdi.

HASTALARIMI TEDAVİ ETMEK İSTİYORUM

Savunmasında kaza sonrası bir inşaat firması ile görüştüğüne yönelik iddialara cevap vermeyen sanık doktor, suçsuz olduğunu öne sürerek tutuksuz yargılanmak istediğini belirtti. Sanık Kılınçoğlu,

“Dışarıda hastalarımı tedavi etmek istiyorum. Bu yüzden tutuksuz yargılanmak istiyorum. Ben alkol almadım. İşimden evime gidiyordum. Bu süreçte alkol almam mümkün değil. Kaza tutanağında çocukların yarış yaptığı yazıyor. Her aracın ruhsatında ne yazıyorsa ona göre kurallar uygulanır. Ben 24 yıllık hekimim. Bir sürü asistan yetiştirdim ve hepsi şu an görevi başında”

şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

AFAD Hedef 100 bin Kişiye Depremde Arama ve Kurtarma Eğitimi !

AFAD: Hedef 100 bin Kişiye Depremde Arama ve Kurtarma Eğitimi !

İskenderun Eski Acil Servisi Semt Polikliniğine Dönüştürüldü !

İskenderun Eski Acil Servisi Semt Polikliniğine Dönüştürüldü !