içinde

sevdimsevdim

Doktor Milletvekili TBMM Genel Kurulunda Ebe’ler Haftasını Kutladı !

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, 5 Mayıs ‘Ebeler Günü”nü kutladı.

TBMM Genel Kurulunda söz alarak 5 Mayıs Dünya ebeler günü münasebetiyle bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. hasan arslan ebelerin anne ile bebeğin ilk iletişim bağını kurduğunu ve ebelere tıbbi müdahale yetkisi verdiklerini söyledi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan tbmm Genel Kurulunda söz alarak 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü münasebetiyle bir konuşma yaptı.

Arslan konuşmasında şunları söyledi; “Sağlık hizmetlerinin sunumunda önemli görevler üstlenen ebeler; kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Bir bebeğin dünyaya gelmesine yardımcı olmaları, onları daha da özel kılar ve insanlarla derin bağlar kurmalarını sağlar. Anne ile bebeğin ilk iletişim bağını sağlayan tüm ebelerimizin ve ebe adayı öğrencilerimizin 5 Mayıs Dünya Ebeler Gününü kutlarım”.

“TIBBİ MÜDAHALE YETKİSİ VERDİK”

Arslan, “Ayrıca 1 Mart 2024 tarihinde 32476 sayılı resmi gazetede yayınlanan yaptığımız yeni kanunla Ebe arkadaşlarımıza ilk defa normal doğum yaptırabilme ve doğum anında küçük tıbbi müdahaleleri yapabilme yetkisi verdik. Tüm sağlık personeli (sağlıkçılar) arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diler, Genel kurulu saygıyla selamlarım” diye konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

112acilfm sağlık bakanlığı haber

YDUS İç Hastalıkları Yerleştirme Sonuçları Hakkında Duyuru !

kızgın sağlık personeli 112 acilfm

Artan Tıp Fakültesi Kontenjanları Hekimlerimizi İşsiz Bırakacak !