içinde

AğlamakAğlamak

Doktor beyaz kod verirse ne olur? Beyaz Kod Hakkında Bilinmeyenler

sağlıkta şiddet
sağlıkta şiddet
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Sağlık Personeli Sıkça Sorulan SorularBeyaz kod, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek ve sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 2015 yılında başlatıldı.

Beyaz Kod nedir?

Sağlık çalışanlarının, hasta veya hasta yakını tarafından şiddete, tehdide veya diğer suçlara maruz kaldıkları durumlarda olay yerine güvenlik görevlilerinin en hızlı şekilde intikal etmesi için verilen bir alarm sistemidir.

Beyaz kod nasıl verilir?

Hastane içinde bulunan herhangi bir dahili hattan 1111’i aramak, 113 Beyaz Kod Çağrı Merkezi’ni aramak, www.beyazkod.saglik.gov.tr adresindeki formu doldurmak.

Beyaz kod verildiğinde, olay yerine en hızlı şekilde güvenlik görevlileri intikal etmesi ve olayın boyutunu belirlemesi gerekmektedir. Güvenlik görevlilerinin olay yerinde yaptığı tespitler, tutanaklar ve ifadeler ile birlikte olayla ilgili soruşturma başlatılır.

Beyaz Kod Ne Zaman Verilir ?

Son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet vakaları giderek artmaktadır. Bu durum, sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu düşürmekte, sağlık hizmetlerinin kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacıyla, Sağlık Bakanlığı tarafından Beyaz Kod uygulaması başlatılmıştır.

Beyaz Kod’un Amacı Nedir ?

Beyaz Kod, sağlık hizmeti sunumu sırasında veya bu görevlerinden dolayı sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, hakaret, tehdit ve diğer suç olaylarında uygulanan bir alarm sistemidir.

Beyaz Kod’un temel amacı, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek ve sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamaktır. Beyaz Kod uygulaması ile birlikte, sağlık çalışanları şiddete maruz kaldıklarında, olaya en hızlı şekilde müdahale edilmesi sağlanmaktadır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Hastaneye Silahla girmesi yetmez gibi Silahla Film Çekmek..

Hastaneye Silahla girmesi yetmez gibi Silahla Film Çekmek..

Katil israil ordusu, yaralıları tahliye eden Ambulansları 5 Saattir bekletiyor !

Katil israil ordusu, yaralıları tahliye eden Ambulansları 5 Saattir bekletiyor !