içinde

SinirliSinirli O da NeO da Ne

Doktor Ahmet Murat Kazan Körfez’de ki Sağlıkta Şiddet Anlarını Anlattı !

Aile Sağlığı Merkezinde gelen hasta ve hasta yakınları Aile Hekimleri A.M.K. , S.E. ve Y.S.'yi darp etti.
Aile Sağlığı Merkezinde gelen hasta ve hasta yakınları Aile Hekimleri A.M.K. , S.E. ve Y.S.'yi darp etti.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde Fatih Aile Sağlığı Merkezi’ndeki 3 aile hekiminin darbedilmesi kınandı. Doktor yaşadıklarını anlatırken Ahmet Murat Kazan, “Cuma günü yaşanan elim olayda ‘Polis çağırın’ yakarışıma karşı ensemden tutarak ‘Bana polis falan işlemez. Sen benim ne kadar büyük olduğunu bilmiyor musun?’ diyen sağlık teröristinin yüzüne, ‘Sen kanundan büyük değilsin’ diye haykırdım‘ ifadelerini kullandı.

ilgili haberimiz: Kocaeli Körfez ASM’de 3 Doktor Darp Edildi !

Olay, 6 Ekim günü saat 14.45 sıralarında, Körfez ilçesindeki Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Aile Sağlığı Merkezi’ne gelen hasta yakını Nurettin Tilki, eşi Gülseren Tilki ve oğulları tartıştıkları aile hekimleri Ahmet Murat Kazan, Serdar Erişti ve Yılmaz Sarıkaş’a saldırıp tekme tokat dövdü. Olayın ardından 3 doktor, ambulanslarla sevk edildikleri hastanede tedaviye alındı

Sağlık durumları iyi olan doktorlar, tedavilerinin ardından taburcu oldu. Olaydan sonra yakalanan saldırganlar Nurettin Tilki ve eşi Gülseren Tilki dün akşam saatlerinde Körfez Adliyesi’ne sevk edildi. Nöbetçi hakim karşısına çıkan şüphelilerden Nurettin Tilki tutuklanırken, eşi Gülseren Tilki hakkında ise ev hapsi kararı verildi.Olayın ardından firar eden oğullarının bulunması için polisin başlattığı yakalama çalışmaları sürüyor.

Kocaeli’de bir aile sağlığı merkezinde 3 hekimi darp ederek kaçan saldırgan ve eşi yakalanarak adliyeye sevk edilirken oğlu ise hala yakalanamadı.
Kocaeli’de bir aile sağlığı merkezinde 3 hekimi darp ederek kaçan saldırgan ve eşi yakalanarak adliyeye sevk edilirken oğlu ise hala yakalanamadı.

‘ÖFKELİYİZ VE ÇOK ÜZGÜNÜZ’

Yaşanan olayı protesto etmek amacıyla Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi yöneticileri, Marmara Bölge Tabip Odaları ve Kocaeli Tabip Odası yönetici ile üyeleri Kocaeli Şehir Hastanesi önünde bir araya geldi.

Yapılan basın açıklamasına darbedilen Aile Hekimi Ahmet Murat Kazan da katıldı. Saldırıyı kınadıklarını belirten Kocaeli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ayşe Engin Arısoy, “Ahmet Murat Kazan, Yılmaz Sarıkaş ve Serdar Erişti’ye hasta ve hasta yakınları tarafından ölümüne şiddet uygulandı. Bu saldırıyı kınıyoruz, öfkeliyiz ve çok üzgünüz. Yetkililerden saldırganların bir an önce cezalandırılmasını, sağlıkta şiddetin son bulmasına yönelik önlemlerin alınmasını ve yaptırımlar yapılmasını istiyoruz” dedi.

‘DOKTOR YILMAZ AZ KALSIN SON NEFESİNİ VERİYORDU’

Olay gününü anlatan Doktor Ahmet Murat Kazan, “Tabip kardeşlerim Yılmaz ve Serdar’ı sağlık magandalarına karşı savunmaya çalışırken kemiklerim kırıldı. Doktor Yılmaz Bey ile farklı dünya görüşlerinden olmamız ne benim onu savunmama ne de onun beni savunmasına engel olmadı. Çünkü biz mezun olurken bir ant içtik ve o anda uygun olarak, birbirimizi kardeşimiz olarak bilerek, birbirimizi savunmaya tereddüt etmedik. Son nefesimize kadar da kardeşlerimizi savunmaya devam edeceğiz. Gerçi doktor Yılmaz az kalsın son nefesini veriyordu. Neyse ki daha alıp verecek nefesi varmış. Şükür ki hastalarına nefes olmaya devam edecek” dedi.

‘YÜZÜNE ‘SEN KANUNDAN BÜYÜK DEĞİLSİN’ DİYE HAYKIRDIM’

Saldırganın kendisine ‘bana polis molis işlemez’ dediğini söyleyen doktor Kazan, “Bizler Türk tabipleri olarak toplumumuzda sıkça görülen, çokça ölüme, çokça sakatlığa sebep olan ve bu nedenlerle çok önemli bir halk sağlığı sorunu olarak gördüğümüz şiddet hastalığının her türlüsüne karşı mesleğimizin gereği olarak mücadele ediyoruz ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Cuma günü yaşanan elim olayda ‘polis çağırın’ yakarışıma karşı ensemden tutarak ‘Bana polis molis işlemez. Sen benim ne kadar büyük olduğumu bilmiyorsun’ diyen sağlık teröristinin yüzüne ‘Sen kanundan büyük değilsin’ diye haykırdım ve bunun sonucunda hayalarıma darbe yedim ama ne kadar sert vurursanız vurun, bizler yine de kendini hukuktan kanunlardan üstün görenlerin yüzüne karşı ‘Sen kanundan büyük değilsin’ diye haykırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Niğde İl Ambulans Servisi Başhekimliği Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve Komuta Kontrol Merkezinde görev yapan Sağlık Personellerine yönelik, ‘Hastane Öncesi Obstetrik Aciller Eğitimi’ verildi.

Sağlık Personellerine yönelik, ‘Hastane Öncesi Obstetrik Aciller Eğitimi’

sağlıkta şiddet

Yarın Poliklinikler Açıkmı ? Yarın hastaneler Açık mı? Doktorlar Ne Zaman İş Bırakıyor ?