içinde ,

Doç. Dr. İrfan Koca CHP’den milletvekili adayı oldu !

Dr. İrfan Koca
Dr. İrfan Koca

Gaziantep’de görev yapan Fizik Tedavi ve Alternatif Tıp Uzmanı Doç. Dr. İrfan Koca, Cumhuriyet Halk Partisi’den milletvekili adayı olduğu ilan etti.
Koca

“Keyfi yönetim anlayışına son verilmesi, demokrasinin ve Cumhuriyetin değerlerinin yeniden inşa edilmesi sürecine katkı sağlamak için aday oldum”

ifadelerini kullandı.

Adaylık başvurularını tamamlayan Koca açıklamalarının devamını şu şekilde getirdi;

“Bilindiği üzere, ülkemizin geleceği adına önemli bir yol ayrımına doğru hızla yol almaktayız. Bir yandan Cumhuriyetimizin 100. Yılının sevincini ve gururunu yaşarken diğer yandan birçok toplumsal problemler ve acılarla mücadele etmeye çalışmaktayız. Çağdaş ve evrensel değerlerden uzaklaşmış, liyakati yok sayan, halktan kopuk ve halkın derdiyle dertlenmeyen bir yönetim anlayışının ülkeyi getirdiği olumsuz durumları hep birlikte yaşayarak ve üzülerek müşahede ediyoruz”

diye konuştu.

Doç. Dr. Koca, şöyle devam etti:

“Keyfi yönetim anlayışına son verilerek, zedelenmiş Cumhuriyetimiz değerlerinin, demokrasinin yeniden inşa edilmesi, insan haklarını, fikir ve düşünce özgürlüğünü, eşitliği, liyakati esas alan bir yönetim anlayışının tesis edilmesi elzem hale gelmiştir. Ötekileştirilenlerin, ezilenlerin, kendi öz vatanında parya’laştırılanların, gerçek vatanseverlerin sesi olmak için soyut ve gerçekçi olmayan söylemden, onarıcı eyleme geçmek ve elini taşın altına koyarak sorumluluk almak zaruriyeti hasıl olmuştur. Kamuoyundan gelen yoğun talep ve söz konusu restorasyon sürecinde nitelikli, aydın ve mücadele ruhu olan yurttaşlara duyulan ihtiyaç üzerine, geleceğin aydınlık ve müreffeh Türkiye’sinin yeniden imarı sürecine, başta sağlık, eğitim, hukuk ve kamu yönetimi alanlarında olmak üzere, akademik bilgi birikimim ve tecrübemle katkı sunmaya karar vermiş bulunmaktayım. Bu bağlamda, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, ülkemizin geleceğine yönelik inşa sürecini gerçekleştireceğine inandığım Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulundum.”

dedi.

Doçent Doktor İrfan KOCA Kimdir ?

Adıyaman’ın Besni İlçesi’nde dünyaya gelen Doç.Dr.İrfan KOCA, ilköğretim ve lise eğitimini Besni’de tamamladıktan sonra Kahramanmaraş Sütçüimam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenimine devam etti. 2010 yılında Gaziantep Tıp Fakültesinde uzmanlığını aldı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel OSM Ortadoğu Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, Gaziantep Tıp Fakültesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesinde öğretim üyesi olarak 4 yıl görev yaptı ve 2015 yılında Doçentlik ünvanını aldı.

Özel Medicalpark Hastanesi’nde, Özel NCR International Hospital Hastanesi Hastanesi’nde, Özel Fimer Tıp Merkezi’nde, Özel Osmaniye Sevgi Hastanesi’nde görev yaptı. Ayırca Independent Doctors Association, Syrian American Medical Society gibi uluslar arası sağlık kuruluşlarında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı olarak çalışmalarda bulundu.

2021 yılında Harran Üniversite Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Mesleki çalışmalarına Fizyoclinic Ağrısız ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde devam etmekte olan Doç.Dr.İrfan KOCA’nın; Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur, Ozon Tedavisi, Proloterapi, Nöralterapi, Tıbbi Hacamat, Hirudoterapi, Mezoterapi, PRP, Manuel Terapi Uygulama sertifikaları mevcuttur. Ayrıca Hukuk Fakültesi, Kamu Yönetimi Fakültesi mezunu olan Doç.Dr.İrfan KOCA’nın Adalet Bakanlığı onaylı Bilirkişilik ve Arabuluculuk Eğitim Sertifikaları da mevcuttur.

AKADEMİK VE MESLEKİ KARİYERİ

2005 – 2010; Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, GAZİANTEP / Ar.Gör. (Uzmanlık eğitimi)

2010 – 2011; Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü, ŞANLIURFA / Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

2011 – 2012; OSM Ortadoğu Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü, ŞANLIURFA / Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

2012 – 2014 / Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, GAZİANTEP / Yrd.Doç.Dr.

2014 – 2015; Medical Park Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü, GAZİANTEP / Yrd.Doç.Dr.

2015; Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, GAZİANTEP / Yrd.Doç.Dr.

2015-2016; Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, GAZİANTEP / Doç.Dr.

2016-2017; NCR International Hospital, Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği, GAZİANTEP / Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

2017-2018; Alleben Tıp Merkezi, GAZİANTEP / Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

2018-2019; Özel Yaşam Tıp Merkezi, ADANA/ Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

2019-2021; Independent Doctors Association/ Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

2019-2021; Özel Sevgi Hastanesi, OSMANİYE/ Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

2021; Syrian American Medical Society / Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

2018-Halen; FizyoClinic , Şehitkamil / GAZİANTEP / Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler:

Türkiye Fiziksel Tıp Rehabilitasyon Derneği

Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği

Türk Tabipleri Birliği

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

DEPREM HEMŞİRE

Sağlık Personelinin çalışma ve barınma koşullarının araştırılması Önergesi Red !

İş Yeri Hemşiresi Nasıl Olunur?Diğer Sağlık Personeli olabilmek için ne yapılmalı ? İşyeri Hemşireliği hakkında Herşey

Sağlık Bakanlığı 10.900 Sürekli İşçi Alımı İlanı Son Dakika Detaylar