içinde

Diyarbakır’da Bakanlıktan bağımsız 50Bin promosyon arayışı !

GENÇ SAĞLIK SEN DİYARBAKARI
GENÇ SAĞLIK SEN DİYARBAKARI

Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Faysal Yiğit ve sendika üyeleri, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanıp, banka promosyon anlaşmasında ilk iki turda herhangi bir sonuca varılamadığını belirterek, üçüncü tur öncesinde taleplerini dile getirdi.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır Şubesi üyeleri, banka promosyonları ile ilgili taleplerini dile getirdi.

Şube Başkanı Faysal Yiğit

İhale anlaşmasının maksimum 36 ay süreyle, tek seferde 50 bin TL ödenmesi şartıyla, yılsonu enflasyon farkı hesaplanarak ödenmesini talep ettiklerini ifade ederek,

“İlk iki turda bir sonuca varılmadı. İkinci turda bir banka 26 bin 500 liralık bir teklif sundu. Diğer bankalar ihaleden çekildi. Geçmiş aylarda bazı il sağlık müdürlükleri bakanlıktan bağımsız olarak 35-40 bin TL bandında anlaşmalar yaptı. Ülkemizin en önemli genel seçimlerinin yapılacağı bu yılda sağlıkçılar göz ardı edilemez. Dün olduğu gibi bugün yine sağlık camiasının yanında olacağız. Yapılan haksızlık ve yanlışların düzeltilmesi için mücadele edeceğiz”

Faysal Yiğit

dedi.

KAYNAK: Hürrüyet

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Hastane Öncesi Acil yardım Personeli ÇOCUK HASTA ALGORİTMALARI

ÇOCUK HASTA HASTANE ÖNCESİ ACİL TIBBİ YARDIM VE BAKIM AKIŞ ŞEMALARI SLAYT

sağlıkta şiddet

113 BEYAZ KOD BAŞVURU FORMLARI – Sağlıkta Şiddet Sonra Doldurulması Gereken Formlar