içinde

sevdimsevdim

Diyarbakır Sağlık Çalışanlarına NRP Eğitimi verildi !

Diyarbakır Sağlık Çalışanlarına NRP Eğitimi verildi !
Diyarbakır Sağlık Çalışanlarına NRP Eğitimi verildi !

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 20-22 Şubat tarihlerinde yenidoğan ölümlerinin önüne geçilmesi amacıyla sağlık personellerine yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi verildi.

Doğumda gelişebilecek yenidoğan ölümleri ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulama Eğitimi, bir otelin eğitim salonunda düzenlendi.

Çok sayıda katılım
İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu’nun açılış konuşmasıyla başlayan ve üç gün süren eğitime; Kamu ve Özel Hastanelerden 9 Hekim, 14 Ebe, 23 Hemşire, 1 Acil Tıp Teknisyeni, 2 Ambulans ve Acil Bakım Teknikeri ve 1 Anestezi Teknikerinden oluşan 50 Sağlık çalışanı katıldı.Eğitim programında NRP eğitimcileri tarafından; yenidoğana yapılan müdahalelerde güncel yaklaşımlar ve uygulamalar aktarıldı. Yürütülen programlar ve çalışmalarla; Temel resusitasyon uygulamalarının yerleştirilmesi için bu konuda standart uygulama yapacak, eğitim almış sağlık personelinin yetiştirilmesiyle önlenebilir ölüm nedenlerinden olan asfiksiye bağlı mortalite ve morbiditede gelişmiş ülke değerlerine ulaşılması hedeflenmektedir.

Sertifika takdimi
Eğitimin son gününde yapılan yazılı ve uygulama sınavının değerlendirilmesi sonucu başarılı olan kursiyerlere İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan PAMUKÇU, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hidayet BAKAÇ, Kayapınar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Vedat Söyiler ve eğitmenler tarafından sertifikaları takdim edildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

CHP Ankara Milletvekili Doktor Aylin Yaman

Sözleşmeli Çalışma, Hekimi Güvencesiz bırakmakta, Tüketmekte ve Etik Değerleri Bozmakta !

hemşire haberleri

Şehir Hastaneleri Hemşire PDC’leri !