içinde

AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Diyalize girip evlerine giden hastalar fenalaştı: 18’inin durumu ağır !

Diyalize girip evlerine giden hastalar fenalaştı 18'inin durumu ağır !
Diyalize girip evlerine giden hastalar fenalaştı 18'inin durumu ağır !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

BURDUR Devlet Hastanesi‘nde diyaliz sonrası evde fenalaşanlar ile tedbir kapsamında hastaneye çağrılan hastaların tedavisi, çevredeki il ve ilçelerde sürüyor. 33 hastadan 18’nin durumunun ağır olduğu, bunlardan 14’ünün de entübe edildiği öğrenildi.

Burdur Devlet Hastanesi’nde dün 08.00- 12.00 ile 12.00- 16.00 seansında diyalize giren hastalardan bazıları baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe tarzı şikayetlerle hastaneye geldi. Hastalardan bazılarının durumunun ağırlaşması sonrası yetkililer, gün içinde diyalize giren hastaların tamamına telefonla ulaşıp, hastaneye gelmesini istedi. Bazıları da ambulansla hastaneye getirildi.

İlk etapta sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta, ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Yetkililer, farklı illerden ambulans talep etti. Sağlık Bakanlığı’nın talimatı ile gün içerisinde diyaliz tedavisi gören hastaların tamamı hastanelere gönderildi. Dün 31 olarak açıklanan hasta sayısının 33’e yükseldiği, Burdur, Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya’daki hastaneler ile özel diyaliz merkezinde tedaviye alınanlardan 14’ünün entübe edildiği öğrenildi. Burdur Valiliği’nin önlem olarak kapattığı hastanenin diyaliz merkezinde yaşananlarla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

İddia Hastane Çalışanları yol, yemek parası talep ettiği için hastane yönetimi tarafından mobbinge maruz kaldı !

İddia: Hastane Çalışanları yol, yemek parası talep ettiği için hastane yönetimi tarafından mobbinge maruz kaldı !

şaşkın sağlık personeli 112acilfm

Ölümsüzlük Uğruna Bir İnsanı Dondurmak İçin 3,6 milyon TL Harcandı ! İlerde Yaşama Dönmesi Umud Ediliyor..