içinde

Dilek Gürsoy: Türkiye’de zaten tıp eğitimi her zaman Avrupa’dan daha iyiydi !

Dr. Dilek Gürsoy, ziyarette yaptığı açıklamada Türk hekimlerinin eğitimlerinin ne kadar kaliteli olduğunu bildiğini ifade ederek, “Türkiye’den bize de öğrenci olarak çok gelen var. Eğitimin kalitesi bu gelen öğrencilerden fark ediliyor.

Burada Başhekimimizle tanıştım, kadın cerrahlarımızla tanıştım, tıp alanında ne kadar ileride olduğunuzu gördüm. Biz Avrupa’da kalp cerrahisi alanında bu kadar ileride değiliz” diye konuştu.

‘ÇOK DAHA PRATİK ÇALIŞILIYOR’

Hekimlerin ve gençlerin Türkiye’nin değerini iyi bilmeleri gerektiğine değinen Dr. Gürsoy, “Avrupa’da hiçbir şey artık eskisi gibi değil, bazı şeyler değişti, ortam değişti. Türkiye’de zaten tıp eğitimi her zaman Avrupa’dan daha iyiydi.

Burada daha çok pratik çalışılıyor. Avrupa’da bir kalp cerrahisi ameliyatına girebilmek için yıllarca bekliyoruz. Avrupa’da yeteneğin ve şansın yoksa, sizi kimse eğitmeyebiliyor o yüzden hekimlerin ve gençlerin buranın değerini bilmesini isterim. Çünkü cidden burada güzel şartlar altında çalışabiliyorsunuz.

Yani Almanya’da elbette ki güzel ama burası kadar değil. Bence Türkiye sağlık sisteminde Avrupa’ya göre kat kat daha ileride” ifadelerini kullandı.
Ziyarette, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, kendisini ziyarete gelen Dr. Dilek Gürsoy’a çiçek takdim ederken, Dr. Gürsoy da Kasapoğlu’na yazdığı kitabı imzalayarak hediye etti.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

24 saatlik nöbet, tıbbi hataları ve hasta ölümlerini artırdığını ortaya çıktı !

Taraftar grubu Kavgası ölümle Bitmişti Failler AMBULANS’la Kaçarken Yakalandılar !