içinde

sevdimsevdim

Cumhuriyetin 100.Yılında Hemşireliğin Güçlendirilmesi Sempozyumu

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Sağlık Gönüllüleri Kulübü iş birliği ile İpekköy Yerleşkesi Mihri Hatun Konferans Salonunda, “Cumhuriyetin 100.Yılında Hemşireliğin Güçlendirilmesi Sempozyumu” düzenlendi.
Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Sağlık Gönüllüleri Kulübü iş birliği ile İpekköy Yerleşkesi Mihri Hatun Konferans Salonunda, “Cumhuriyetin 100.Yılında Hemşireliğin Güçlendirilmesi Sempozyumu” düzenlendi.

112AcilFm – Sempozyuma, A.Ü. Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi hemşirelerinin yanı sıra, akademik personel ile öğrenciler katıldı.

Sempozyum açılış konuşmaları Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Topal ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Eylem Topbaş tarafından gerçekleştirildi.
Sempozyumda, Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Azize Atlı Özbaş’ın,

“T.C. Tarihinde Türk Hemşireler Derneği-Hemşirelerin Güçlendirilmesi’’, Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serap Torun’un “100 Yıllık Cumhuriyette Atatürk’ün İzinde Gelişen Hemşirelik”, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oya Sevcan Orak’ın “Hemşirelikte Psikolojik Güçlenme”, A.Ü. Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden emekli olan Hemşire Sultan Penez’in “Amasya’da Hemşire Olmak-Güçlü Yanlarımız” temalı konuşmaları gerçekleştirildi. Programa ayrıca, TUSEB Kalite Birimi’nden Uzman Hemşire Elif Özyurt “Hemşirelikte Kariyer Fırsatları”, Koç Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Remziye Semerci ise “Hemşirelikte Yurt Dışı Olanakları” konulu video konferansları ile katkı sağladılar.

Amasya Üniversitesi Sağlık Gönüllüleri Kulübü akademik danışmanı Doç. Dr. Nurhan Doğan Aydın,

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında böyle bir etkinliği, Sağlık Gönüllüleri Kulübü öğrencilerimiz ile birlikte düzenleme fırsatı bulduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz, bizlere programı düzenlemede büyük katkıları olan Üniversitemiz Rektörlüğüne, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığına, Hemşirelik Bölüm Başkanlığına, düzenleme de emeği geçen Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyelerine, sempozyuma katkı sağlayan değerli hocalarımıza, Sağlık Gönüllüleri Kulübü öğrencilerine teşekkür ediyoruz.”

Dedi.

Sağlık Gönüllüleri Kulübü Başkanı İzel Özdemir ise,

“Öğrencilik dönemimiz içerisinde bir sempozyum içerisinde görev almak ve mesleğe başlamadan önce bilimsel programlara şahit olmak bizler için çok güzel bir deneyimdi, bütün öğrenci arkadaşlarımızdan sempozyumla ilgili çok güzel geri dönüşler aldık, kulüplerin bu şekilde bilimsel faaliyetlerin içerisinde olması bizlere cesaret ve güç veriyor.”

şeklinde konuştu.


Program, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arş. Gör. Betül Toprak’ın gerçekleştirdiği müzik dinletisi, sonrasında sempozyum düzenleme kuruluna Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Topal’ın katılım ve teşekkür takdimleri ile son buldu.

Kaynak: https://www.merzifonbilgigazetesi.com

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ PEDİATRİ ANA DAL ASİSTANI DR. MUSTAFA ORHAN DUYAR

Çocuk doktoru yazdığı hikaye kitabını servis servis gezerek çocuklara okuyor

Arazide Yoğun Yağış Yıkıntılar içinde 10.Bölge UMKE Tatbikatı !