içinde

sevdimsevdim

Çörek otu ve bal karışımı neye iyi gelir?

Çörek otu ve bal karışımı neye iyi gelir
Çörek otu ve bal karışımı neye iyi gelir

İçeriğinde B grubu ve C vitamini bulunan balın faydalı olduğu hemen herkes tarafından biliniyor. A, B ve C vitamini açısından zengin olan çörek otunun yararları ise pek dikkate alınmıyor.

Antiseptik, antibakteriyel ve antioksidan bileşenler içeren bu iki besinin birleşimi ise mucizevi bir etki yaratabilir.

İçerik Başlıklarımız

ÇÖREK OTU BAL KARIŞIMI FAYDALARI

Bağışıklık sistemini destekler

Bal ve çörek otu bir araya geldiğinde tam bir direnç kaynağına dönüşüyor. Bu sayede hastalıkların habercisi sonbahar ve kış aylarında vücudu koruyor. Haftada birkaç kez çörek otlu bal tüketirseniz bağışıklığınızı güçlendirebilir, zorlu hava koşullarını hasta olmadan atlatabilirsiniz.

Solunum yollarını temizler

Zaman zaman bakteriler boğaz enfeksiyonlarına sebep olup günlük hayatı olumsuz yönde etkileyebilir. Çörek otlu bal karışımı ise solunum yollarındaki yararlı bakterileri güçlendirerek hastalığınızı hafif şekilde atlatmanızı sağlayabilir. Bu karışım sadece soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklarla birlikte gelen boğaz enfeksiyonlarına değil, aynı zamanda geçmeyen öksürük için de etkili olabilir.

Anne sütünü artırır

Çörek otu ve balın içinde bulunan yararlı bileşenler, hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor. Özellikle bebek emziren annelerin süt oranı için hücre yenilenmesi önem taşıyor. Çörek otundaki steroidal ise anne sütüne etki eden hormonları harekete geçiriyor. Böylece bu karışımı tüketen annelerin süt oranı artış gösterebiliyor.

Konsantrasyonu artırarak odaklanmayı sağlar

Çörek otunun içinde bulunan timohidrokinon, bal ile bir araya geldiğinde beyin sağlığı açısından güçlü bir etki yaratabilir. Bal ve çörek otu karışımı özellikle hafızayı güçlendirip odaklanma süresinin artmasına yardımcı olabilir.

Kanserden korur

Antioksidanlar tümör hücrelerinin büyümesini yavaşlatabilen bir etkiye sahip. Antioksidan yönünden güçlü ballı çörek otuyla kanser riskinin önüne geçebilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Uzmanından Dikkatli tüketilmesi gereken bitkiler !

Uzmanından Dikkatli tüketilmesi gereken bitkiler !

hemşire

DGS Hemşirelik bölümü