içinde

O da NeO da Ne

Candan kardeşlerin Sosyete Doktoru Bakın Hastaları Nasıl Dolandırıyormuş !

Candan kardeşlerin Sosyete Doktoru Bakın Hastaları Nasıl Dolandırıyormuş !
Candan kardeşlerin Sosyete Doktoru Bakın Hastaları Nasıl Dolandırıyormuş !

SAĞLIK PERSONELİNE ÖZEL 3.SAYFA HABERLERİ – Kara para aklama ve çete üyeliği suçlamalarıyla gözaltına alınan candan kardeşlerin ardındaki firari doktorun hastalarına attığı mesajlar ortaya çıktı.

İstanbul’dan Kars’a uzanan dolandırıcılık olayında, sosyal medya fenomenleri Bahar-Nihal Candan kardeşlerin “kara para aklama” ve “çete üyesi olma” suçlamalarıyla gözaltına alınmasının ardındaki suç örgütünün kilit ismi doktor R.E.E’nun mesajlarına ulaşıldı. Firari doktorun, hastalarına attığı WhatsApp mesajlarında 100 milyonluk vurgunun tuzaklarını kurma yöntemleri de gün yüzüne çıktı.

Suç örgütünün kilit elemanı olan doktor R.E.E’nun, özellikle hastalarını piyasa değerinin altında araç satışı vaadiyle tuzağa çekmeye çalıştığı ortaya çıktı. WhatsApp mesajlaşmalarında, doktorun bazı hastalarına piyasa değerinin altında fiyatlarda otomobil ilanları paylaştığı ve “zarflama” adı verilen yöntemle hastalarını tuzağa düşürmeye çalıştığı belirlendi.

Firari doktor, 28 Aralık 2022 tarihinde bir hastasına piyasa değerinin altında bir araç satışı yapma imajı veren bir mesaj atmıştı. Mesajında, “2018 model Renault Megane 1.5dCI Joy Dizel yarı otomatik renk beyaz 85.678 KM hatasız boyasız tramersiz piyasa değeri: 545-555 bin TL arası, muammen bedel: 298.600 TL, hizmet bedel: 29.860 TL” şeklinde bir teklif sunan doktor, hastasının cevap vermemesi üzerine “yanlış atmışım” diyerek olayın üzerini örtmeye çalıştı.

Dolandırıcılık Senaryosu: Batık Şirketlerden El Konulan Araçlar ve Yüzde 30-40 Daha Ucuz Satış

Suç duyurusuna göre 26 Eylül 2023 tarihinde yapılan şikayetlerde 3 kişi şikayetçi olurken 25 mağdur yer aldı. İddiaya göre doktor R.E.E, tanıdığı H.İ.S’ye WhatsApp üzerinden batık şirketlerden el konulan filo araçlarını, TMSF’nin ve vergi dairelerinden yüzde 30-40 daha ucuza sattığını iddia ederek araç listesi gönderdi. Firari doktor, bu şekilde kurulan senaryo ile kurbanlarından milyonlarca lira dolandırdı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Konya Yunak Hacı İzzet Baysal Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak göreve başlayan 25 yaşındaki tek yumurta ikizi kız kardeşler, uyumlu bir çalışma örneği sergiliyor.

Tek yumurta ikizi Doktor Kardeşler aynı Hastanede Görevli !

Hopa Devlet Hastanesinde Ard Arda Gerçekleşen Sağlıkta Şiddet Olaylarına Basın Açıklaması !

Hopa Devlet Hastanesinde Ard Arda Gerçekleşen Sağlıkta Şiddet Olaylarına Basın Açıklaması !