içinde

Bu Sefer de Sahte Diplomalı Sağlık Personeli ! 12 Yıl Çalışmış !

hemşire para
hemşire para
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde sahte diplomayla sağlık memuru olarak çalıştığı belirlenen Ahmet İpin, tutuklandı.

Ahmet İpin, üniversite hastanesinin kan merkezinde çalışıyordu. İpin’in aynı zamanda özel bir sağlık kabini (pansuman, serum gibi sağlık hizmetlerinin verildiği yerler) işlettiği de iddia edildi.

10 gün önce tutuklanan İpin hakkında mahkeme heyeti, çalıştığı üniversitenin rektörlüğünden diplomasının incelenmesi yönünde talepte bulundu. Üniversite yönetiminin yaptığı araştırma sonucu diplomanın sahte olduğu ortaya çıktı.

12 yıldır hastanede çalışan ve üniversite yönetimi tarafından hakkında soruşturma açılan İpin’in işine son verildi.

İsmini vermek istemeyen üniversite yetkilisi, yaşananları doğruladı: “Ağır Ceza Mahkemesi’nden üniversitemize evrakın ulaşmasının ardından diplomasının sahte olduğu anlaşılmış ve yapılan soruşturma sonucunda işine son verilmiştir.”

Sahte diploma ile çalıştığı ortaya çıkan İpin’in hastanenin kan merkezinde kan almakla görevli olduğu, daha öncede de aynı hastanenin endoskopi bölümünde çalıştığı öğrenildi.

Öte yandan Ahmet İpin’in sosyal medya hesabında yer alan biyografi bölümüne; ‘Atatürk Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları Yüksek Lisans okudu’ ve ‘Anadolu Üniversitesi’nde Hasta ve Yaşlı Bakım Teknisyenliği okudu’ diye yazdığı görüldü.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

BEBEK VE ÇOCUKLARDA YABANCI CİSME BAĞLI HAVAYOLUTIKANIKLIKLARINA YAKLAŞIM

ambulans ayakkabı

” 7-8 dakikada ambülans adresimize geldi ayakkabıyla salona girdiler “