içinde

Birinci Fetal Ekokardiyografi Kursu !

Birinci-Fetal-Ekokardiyografi-Kursu
Birinci-Fetal-Ekokardiyografi-Kursu
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Orhan Uzun’un katılımıyla Fetal Ekokardiyografi kursu gerçekleştirildi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Perinatoloji Bilim Dalı, Gazi Perinatoloji Okulu tarafından düzenlenen Fetal Ekokardiyografi Kursu Ankara’da düzenlendi.

Fetal Ekokardiyografi Kursu HANGİ ÖĞRETİM ÜYELERİ SUNUMLARI

Kursun baş eğiticisi; Galler Cardiff Universitesi’nden Pediatrik Kardiyoloji ve Kardiyak Elektrofizyoloji uzmanı, Galler Fetal Kardiyovasküler Network Başkanı olan ve alanında dünyaca otör sayılan Türk bilim adamı Prof. Dr. Orhan Uzun’du. Ayrıca kursta Ankara Başkent Universitesi, Gazi Universitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde çalışan alanında uzman olan öğretim üyelerinin sunumları gerçekleştirildi.

Fetal kardiyak anormalliklerin yenidoğan dönemindeki yönetimini İngiltere’den alanında birçok çalışması olan Prof. Dr. David Evans sundu.

Birinci Fetal Ekokardiyografi Kursu AFİŞ

Kadın hastalıkları ve doğum, radyoloji, perinatoloji ve pediatrik kardiyoloji uzmanlarından oluşan yaklaşık 100 doktorun katılımıyla gerçekleşen kursta fetal kardiyak anomalilerin ultrasonografik tanısı, tedavi yöntemleri, yenidoğan yönetimi tartışıldı. Kursiyerlere birebir fetal ekokardiyografi eğitimi verildi.

2014- 2017 yılları arasında Kars Harakani Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapan Kurs sekreteri Dr. Cem Terece, yapılan geribildirimlerde fetal ekokardiyografi kursunun Prof. Dr. Orhan Uzun ile tekrar düzenlenmesinin istenildiğini belirtti.

Tıp Fakültesi Perinatoloji Bilim Dalı Başkanı ve Kurs Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Zeki Taner maternal ve fetal dönemlerde karşılaşılan problemlerle ilişkili spesifik kursların düzenlenmeye devam edeceğini söyledi.


KAYNAK: OLAY53.COM

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

hemşire para

Sağlık çalışanlarına sadece 171 TL giyim yardımı, Bu Paraya Gri Eşofman Altı Etmiyor !

Hastane Öncesi Acil yardım Personeli ÇOCUK HASTA ALGORİTMALARI

Hastane Öncesi Acil yardım Personeli ÇOCUK HASTA ALGORİTMALARI