içinde

SinirliSinirli

Başhekim görevden alınmıştı, Şimdi de Müdür Sağlık Personellerinin Başına dert oldu !

Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi
Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Çağdaş Kocaeli sitesindin haberine göre:

Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ile ilgili ilginç iddialar gündeme getirildi.

Odasında görüşmeye gelen sağlık personellerine hakaret ederek aşağıladığı ve odasından kovduğu iddia edilen Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün tecrübe ve deneyimi olmayan 2 aylık hemşireyi yoğun bakıma sorumlu hemşire yapması tepkileri beraberinde getirdi.

2 aylık hemşireyi sorumlu yapmasına tepki gösteren personellerin de görev yerini değiştirerek çalışanlar üzerinde korku imparatorluğu kurmaya çalıştığı iddia edilen Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü, eğitim durumu ve sertifikaya bakmaksızın kafasına göre istediğini istediği yerde çalıştırması tartışma konusu oldu.

Laboratuvar sorumlusuna gerekçe göstermeden iddialara göre uzun süredir uygulanan mobingle de gündeme gelen Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün kendi yardımcısı dahil olmak üzere tüm yönetim kadrosu ile kavgalı oldu ileri sürüldü.

Görevden alınan Başhekimle ilgili ayağını kendi kaydırdığını her yerde ifade ettiği ileri sürülen Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü, hemşire eksiği olan birimlere personel görevlendirilmesi talebinine ise çirkin ifadelerle cevap verdiği, personeli aşağıladığı, rahatsızlık nedeniyle rapor alan personelin raporunu kafasına göre kabul ettiği ve keyfi davranışlarda bulunduğu yerel haber sitelerine düştü.

Diğer taraftan tartışmalı Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürüyle ilgili İl Sağlık Müdürlüğüne yapılan şikayetlerde sonuçsuz kaldı.

Daha önce çalışanların giriş çıkışları ile ilgili herhangi bir kontrol işlemi yapmayan Müdürün yaşanan son huzursuzlukların ardından bir anda iddialara göre çalışanları cezalandırmak için giriş çıkış kontrolüne başlaması ise hastanede herşeyi arap saçına çevirdi.

İdari ve Mali Hizmetler ile Destek Hizmetleri müdürlüğünde de birçok çalışan varken sadece Sağlık Hizmetleri Müdürlüğünde mobing ve yer değişikliği olduğu iddia edilmesi dikkat çekerken, kurum personeli ayrıca yaşadıkları bu sıkıntının ve huzursuzluğun vatandaşa da yansıdığını iddia etti. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nün Darıca Farabi’den giden şikayetlere rağmen henüz bir şey yapmadığını belirtiliyor.

Kocaeli Gazetesi’nen Cihat Polat’ın haberine göre ise;

Geçtiğimiz aylarda Başhekimin çalışanlara yaptığı usulsüz uygulamalar ile yerel ve ulusal basında gündemden düşmeyen Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bu seferde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün yaptıkları çalışanlar çileden çıkarmış. Mobbing iddialarının ardı arkası kesilmezken çalışanlar ise duruma isyan ediyor

Sağlık PERSONELE SARI ZARF GİTTİ

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, çalışanlarla sorun yaşayan ve uzun süre görevden alınacağı konuşulduktan sonra yeniden görevlendirilmeyen Dr. Mustafa Güneş’in yerine hala atama yapılamazken, hastane çalışanlarından yeni şikayetler gelmeye devam ediyor. Hastane çalışanlarını iddialarına göre; hastanenin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ile çalışanlar arasında sıkıntılar yaşanıyor. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün 180 personele sarı zarf göndererek çalışanlara mobing uygulamasının ardından müdür Ayşen Aydın, çalışanlarının görev yerlerini değiştirerek mobing uyguladığı iddia edildi. Bunlarla yetinmeyen Aydın, son olarak 30 Kasım itibari ile birim sorumlarına gönderdiği yazıda çalışanların son 3 aya ait giriş çıkış dokümanlarını istemiş.

SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ HAKKINDAKİ İDDİALAR

Odasına görüşmeye gelen personele hakaret ederek aşağılaması ve odasından kovduğu da iddia edilen Aydın’ın ayrıca, Tecrübesi ve deneyimi olmayan 2 aylık hemşireyi yoğun bakıma sorumlu hemşire yapması, duruma tepki gösteren personelin görev yerlerini değiştirdiği ve bu şekilde herkesi pusturduğu, Eğitim durumu ve sertifikasına bakmaksızın kafasına göre istediğini istediği yerde çalıştırması, Laboratuvar sorumlusuna gerekçe göstermeden kuzun süredir uygulanan mobbing Yardımcısı dahil tüm yönetim kadrosu ile kavgalı olduğu, başhekim Güneş’in ayağını da kendi kaydırdığı her yerde ifade ettiği Hemşire eksiği olan birimlerde personel arttırma talebine çirkin ifadelerle cevap verdiği, personeli aşağılaması, Rahatsızlık nedeniyle rapor alan personelin raporunu kafasına göre kabul ettiği, keyfi davranışlarda bulunduğu.

ŞİKAYET ETTİLER AMA HALA SONUÇ YOK


3 ay boyunca çalışanların giriş çıkışını kontrol etmeyen müdürün, bir anda çalışanları cezalandırmak için yaptıkları çalışanlar arasında huzursuzluğu arttırırken, İdari İşler, Mali İşler ve Destek Hizmetleri müdürlüğünde birçok çalışan varken sadece Sağlık Hizmetleri Müdürlüğünde mobing ve yer değişikliği olduğu iddia ediliyor. Kurum personeli ayrıca yaşadıkları bu sıkıntının ve huzursuzluğun vatandaşa da yansıdığını belirtirken, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nün Darıca Farabi’den giden şikayetlere rağmen henüz bir şey yapmadığını belirtiyorlar.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

YAŞAMA YOL VER !

Muayenehaneler Derneği

Sağlıkta Şiddet 15 Aralık İş Bırakma Eylemine Muayenehaneler Derneğinden Destek !