içinde

ATT sertifikası nasıl alınır? ATT SERTİFİKASI VAR MI ? Ambulans İlk Yardım Sertifikası Nasıl Alınır?

112acil

Soru:ATT sertifikası nasıl alınır? ATT SERTİFİKASI VAR MI ? Ambulans İlk Yardım Sertifikası Nasıl Alınır?


ATT sertifikası yani acil tıp teknisyenliği adında sertifika yoktur.Eğer bir kurum yada kuruluş size ATT sertifikası veriyoruz diyorsa bu bir yalandır ancak Ambulans İlk Yardım Sertifikası alabilirmiym diye sorarsanız ambulans il yardım değil ilk yardım sertifikası alabilirmiyim daha doğru sorudur.İlk yardım sertifikası bir çok özel ve devlet kuruluşunda bir çok personele verilir olası bir ambulans şöför alımı olduğu durumda bu sertifikada istenir.

IFrame

Burada anlaşılcağı üzere eğer ambulans personeli olmak istiyorsanız lise olarak acil tıp teknisyenliği bölümünü bitimeniz gerekli.Üniversite olarakda 2 yıllık paramedik bölümünü bitirip KPSS İLE 112Acil Ambulansında görev yapabilirsiniz buda kpss puanı ile il sağlık müdürlüğü kadrosuna hak kazanmış olmalısınız..

İlk yardım sertifikası almak: İsmek ya da MEB tarafından yetkilendirilmiş olan kurslar tarafından alınabilmektedir. İş Kanunu kapsamında personel sayısı 10 ve üzeri olan yerlerde ilk yardım sertifikalı elemanların çalıştırılması zorunlu tutulmaktadır. Ambulans şoförü olmak isteyen kişilerin de mutlaka ilk yardım sertifikasının olması gerekmektedir. Ambulans şoförü olabilmek için gerekli evrakların temin edilmesi ve temel ilk yardım eğitiminin alınmış olması gerekmektedir. Öte yandan ambulans şoförü olmak isteyen kişilerin ileri sürüş eğitim belgesinin de onaylanmış olması gerekmektedir. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

boşanma

Sağlık personeli, Boşanma sonrası Tayin İsteyebilir mi? Eşinden Ayrılan Sağlık Personelinin Tayin Hakkı Var mı?

boşanma

Eşi Özel Sektörde Çalışan Memurun Tayin Durumu ve Şartları