içinde

AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Asistan Doktor; “Kolumu öyle bir sıktı ki acısından bir süre kendime gelemedim”

kızgın sağlık personeli 112 acilfm
kızgın sağlık personeli 112 acilfm
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Bir Üniversite Hastanesinin Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında gerçekleştiği ileri sürülen olayda, asistan hekim olarak görev yapan bir hekime Doç. Dr. olduğu öğrenilen Öğretim Üyesi tarafından önce fiziki şiddet, ardından ise ağza alınmayacak hakaretler yapıldığı ileri sürüldü.

Şiddete maruz kalan asistan hekimin olayın şokuyla tuttuğu tutanağı sosyal medyadan paylaşmasıyla olayın adli makamlara yansıdığı da öğrenildi.

Odaya doğru sürükledi iddiası
Öğretim Üyesinin hastane koridorunda kendisine yönelik “sen neredesin, sen kimsin de ben çağırdığımda gelmiyorsun” diyerek sağ kolundan tutup odaya doğru sürüklediğini belirten asistan hekim, “kolumu öyle bir sıktı ki acısından bir süre kendime gelemedim” dedi.

“Birde kadın olacaksın”
Kolunun acısının şaşkınlığını yaşarken kendisine yönelik bağırmaya ve hakaret etmeye başlayan öğretim üyesinin, “sen anca dışarıda sürtmeyi biliyorsun. Sen kimsin ki, başka ne bilirsin,, sürt* seni, sen varya tam bir orossun, bir de kadın olacaksın, oros” cümlelerini arka arkaya sarf ettiğini iddia etti. Öğretim üyesi hocasının “ben sizin erkek hocalarınıza benzemem, sen daha hiçbir şey görmedin, bak nasıl bela oluyorum sana ben, gör” diyerek aralarda “sürtük, bana orosluk yapma” gibi hakaret vari sözleri kendisine yöneltiğini söyleyen asistan hekim, “şimdi böyle bir ortamda, bu şekilde düşünen ve kendisini asistanlara karşı fiziksel ve sözel şiddet uygulamaya hak gören bir öğretim görevlisinin çalıştığı klinikte nasıl eğitim almaya devam edebilirim” şeklinde soru yöneltti.

Öğretim üyesi hocası tarafından kendisine yönelik “istifa et, başına bela olacağım” sözleriyle mobbinge maruz kaldığını belirten asistan hekim, can güvenliğinden endişe ettiğini savunarak “tekrar aynı kişi tarafından saldırıya uğramayacağımın garantisini kim verebilir” şeklinde tutanak tuttu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Zorunlu Hizmet Yükümlülüğünden Kaçan Doktorlar, Sahte Evlilik Yoluna Gidiyor !

Zorunlu Hizmet Yükümlülüğünden Kaçan Doktorlar, Sahte Evlilik Yoluna Gidiyor !

Diyarbakır Tabip Odası “İyi hekimlik yapmaya devam edeceğiz”

Diyarbakır Tabip Odası “İyi hekimlik yapmaya devam edeceğiz”